Sağlıkçılara uygulanan şiddet bitmek bilmiyor!

Gerek muhalefet partileri gerek tabipler birliği olsun ve mevcut iktidarın tüm çabalarına rağmen sağlıkçılara karşı cahil insanlarımızın tutumu maalesef değişmiyor hastane içinde bir sorun yaşadığımızda bunu şiddetle çözmememiz gerektiğini artık anlamamız lazım, İzmir de nedeni henüz belli olmayan bir durumdan ötürü torbalı ilçe sağlık müdürlüğüne gelip sağlık çalışanına saldırdı çalışanda kendisini savunmaya çalıştı güvenlik kamera görüntülerinden saldırganın kimliği belirlendi ve gözaltına alındı.

Bizim ülkemizin komple psikolojik destekten geçmesi gerekiyor. Herkesin bu kadar sinirli olması, etrafa saldırgan olması hayra alamet değil. Birçok kişi bu şiddet konusunda destek almalı.

Çünkü insanları psikolojisi bozuldu, insanlar eğitimsiz ve anlayışsız ayrıca hizmetler var ancak yeterli hızda ve verimde değil maalesef.

ne kadar gergin ve şiddete eğilimli hale geldik. Toplum olarak aslında ne kadar da sıcakkanlıyız aslında.

Cezalar arttırılsın ve sağlık kuruluşlarında güvenlik tedbirleri arttırılsın. Bitsin bu şiddet.

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara bir caydırıcı yaptırım yok maalesef.
Kişi kendini korusa yaralanan hasta yakını olsa hemen ceza verirler.
Bu cezalar caydırıcı olması gerek. Bu sağlık çalışanlarına şiddet bitmeli.

Bunlara çok ağır ceza verilip millete ibret olmadıkça böyle devam ederler. Yazık ya

Artık bir sağlıkçıya kadına ve hayvana uygulanan şiddetin cezaları ağır olmalı ki bir daha yapılmasın.

Serbest bırakılır 2 güne çok şaşırmamak için.

Sağlık çalışanlarına yapılan bu şiddet çok ağır cezalar verilmeli bence bunu yapan insan olamaz

İnsanımız tahammülü olmayan kişilerden oluşuyor. Sebep aramaya gerek yok. Canı bir şeye sıkılmış olabilir ve sağlıkçının bakışını beğenmemiş ona saldırmış dahi olabilir. Allah yardımcıları olsun sağlık çalışanlarımızın bu insanlarla uğraşmaları ayrı pandemi ile uğraşmaları ayrı sorun.

Karşısındakine şiddet uygulayarak sorunun, var olan herhangi bir durumun çözülebileceğine olan inanç had safhada maalesef ki.

Ülkece psikolojik sorunlarımız var gerçekten ya. Psikolojilerimiz alt üst oldu. Herkes kendine göre doğru olanı yapıyor maalesef. Eğitim olarak sadece Türkçe matematik değil edep, saygı, sevgi de öğretilmeli. Sinir stres nasıl kontrol edilebilir bunları da öğretmeli çocuklara küçüklükten aşılamalıyız ki bu sorunlar çıkmasın.

Sağlıkçılara uygulanan şiddete hiçbir şekilde olumlu bakmıyorum. Çünkü bizim için aylardır ailelerinden uzak duruyorlar ama insanımız bu fedakârlığa karşılık olarak şiddet uyguluyorlar. Neden bu kadar kötüler anlamıyorum. Neredeyse her gün bir şiddet olayıyla karşılaşıyoruz. Durum içler acısı. Lütfen şiddetten kaçınalım ve elimizden geldiği ölçüde engel olalım.

Hangi cesaretle gidip saldırıyorlar anlayamıyorum.O insanlar bizim için evlerine bile gitmiyorlar doğru düzgün biraz anlayış gösterin ya.