Sahurda çok şu içersek gün içinde az mı susarız?

Sahurda çok su tüketirsek fazlasını atar mıyız yoksa gün içinde vücutta kalır mı ? Sizce susamamak için sahurda ne kadar su içtiğimiz önemli midir?

hayır bununla ilgisi yok bol baharattan kaçınırsak fazla su ihtiyacımızda olmaz sahurda çok su içmek mideyi boş dolduracağı için çabuk acıkmamıza neden olur

Bence alakası yok yani yeteri kadar içildiği durumda yine susamamiz gerekiyorsa susarız. Az içen de susayabilir, çok içen de bünyen meselesi birde hava şartları. Güneşli, çok sıcak olursa insan daha çok susuyor.

ben bunu her sahur da deniyorum ne kadar çok su içersem o kadar tuvalete gidip atıyorum o suyu ertesi güne çok çok bir etki etmiyor ama her zaman çok su içmek vücud için iyidir

Sahurda bol bol su içmek iyidir gün içinde fazla enerji kaybetmezsek fazla su ihtiyacı hissetmeyiz.

Bence etkisi vardır. Çünkü denedim ben. Birgün az birgün çok için arasındaki farkı göreceksiniz.

kucukken hep yaptigimuz büyüyünce ise yaramadığını anladigim sey . Sahurda cokta su icsek susuyoruz .cok şükür yaz aylari bittide biraz daha iyi oldu.

Yine susariz ama en azindan vücut susuzluga az maruz kalmış olur baş ağrısı az olur bol su içilmeli

Ne kadar çok su içerseniz için ilk tuvalete gittiğinizde idrar olarak atıyorsunuz zaten onu. Sahurda önemli olan çok su içmek değil dengeli ve yeterli beslenmektir.

Çok su içmekten ziyade susamamızı engellyecek ürünler tüketmeliyiz. Çok fazla su içmek şişkinlik yapıcaktır ve gün içerisinde illaki vücut bunu atacaktır.

İçtiğimiz suyla alakası yok. Yediğimiz yiyecekler bizi susatıyor. Çok yağlı şeyler veya çok tuzlu yiyecekler yerseniz susarsınız. 1 bardakta içseniz aynı, 3 bardakta içseniz aynıdır.

Biraz şehir efsanesi bence sabah uyandığında boğazın kuryor.

Bence etkisi var ben gece iki üç bardak içiyorum gündüz susamiyorum

İlk günlerde suyun çoğu atılsa bile ilerleyen günlerde mutlaka bir miktar depo edilecektir.Ayrıca sahurda içtiğiniz su sizi saatlerce idare eder,iftara kadar olmasa bile öğleden sonraya kadar ağız kuruluğu yaşamazsınız.

evet sahurda cok şu icmal gerekir gün içinde az susamış olursunuz

İftardan sonra dengeli bir şekilde su içmemiz gerekir.Yemek yerken veya hemen ardından aşırı içmek sindirim sistemini bozar.

Hayır alakası yok fazla şu içmek midenizi doldurur yemek yiyemezsiniz rahatsızlık verir. Fazla gelen şu idrar yoluyla,terle vücuttan atılır.

Sahurda cok fazla su içerek daha az susamayiz çünkü vücut ihtiyacı kadar suyu alip kalanını idrar yolu ile dışarı atıyor.

Ne yazik ki sahura dakikalar kala içilen su olduğu gibi vücuttan atılıyor.Gün içinde susamak istemiyorsan eğer su içmeye iftardan başlamalısın bunun yanında sahurda susatmayacak şeyler yemeli ve su ihtiyacını giderecek sulu gıdalar içmelisin.

Daha çok su içmek su ihtiyacını karşılar fakat 1 gün boyunca vücutta kalmaz 4/1oranla dışarı ter veya idrar olarak atılır.