Sakaryada 4.7 şiddetinde deprem meydan geldi Allah can kaybı vermesin kimseye.

Sakaryada 4.7 şiddetinde deprem meydan geldi Allah can kaybı vermesin kimseye.

evet çoğu kişi 1999 depremini andirdi diyor marmara depreminde alakası vArmi diye uzmanlara soruldu fakat büyük marmara depremi ile alakası yokmuş normal bir depremmiş.

evet benimde ağabeyim yaşıyor hissetmiş dün konuştum onla da daha canlarına ve mallarına zarar gelmemiş ama emin olun İstanbul’da 4.7 şeklinde bir depremde bile yıkılacak bir ton gece kondu mahalleleri var Allah hepimizi korusun

Herkese büyük geçmiş olsun allah herkesin yar ve yardımcısı olsun

4.7 büyük bir deprem olmasa da bizim bu konuda en çok dikkat etmemiz gereken temeli zayıf olan binaların biran önce yapılması tamir edilmesi veya yıkılıp yeniden sağlam binalar inşaa edilmesi olmalıdır.

Evet Tv’de haberi gördüm.99 depreminde orada yaşayan akrabalarım hissetmisler. Dün konuştuğumda çok korktuklarını söylediler.Bende depremle yaşamaya alışmamiz gerektiğini söyledim.

Deprem ülkesi olmamız sebebiyle olacak şeyler bunlar diye düşünüyorum Allah can kaybı yaşatmasın inşallah. Yapılacak bina ve evlerin kontrolleri her sene yapılmalıdır depreme ölüm vermeden yaşanılacak bir ülke haline gelmemiz gerekir.

Geçmiş olsun. Allah kaza ve bela vermesin. Inşallah can kaybı ve mal kaybı yoktur. Şiddetli deprem Istanbulda’da hissedilmiş.