Salgın hastalıkların ortaya çıkma sebepleri nelerdir?

Dünya üzerinde çıkan tüm salgın hastalıkların çıkma sebepleri nelerdir ? Nasıl önlemler alınabilir ?

İçinde bulunduğumuz dönemde laboratuvar ortamında üretiliyor salgın hastalıklar.

salgın hastalıklarının türüne göre değişiklik gösterir . İnsan eliyle üretilen salgın hastalıkların sebebi biyolojik silah oluşturmaktadır . Günümüzeki covid -19 buna örnek olarak verilebilecek en güzel örnektir .

Insanların sorumsuzlukları artmaya başladı , gereğinden fazla düşüncesiz oldular. Başkalarının sağlığını hiçe sayar oldular . Örnek vermek gerekirse insanlar bina inşa etmek için doğal yaşam alanları yok ediyorlar , etleri yenilmeyecek hayvanların etlerini tüketip , yeni yeni hastalıklar turemeye başladı . Inşallah insanlar bundan sonra daha bilinçli hareket ederler diye umuyorum.

Insanların sorumsuzlukları artmaya başladı , gereğinden fazla düşüncesiz oldular. Başkalarının sağlığını hiçe sayar oldular . Örnek vermek gerekirse insanlar bina inşa etmek için doğal yaşam alanları yok ediyorlar , etleri yenilmeyecek hayvanların etlerini tüketip , yeni yeni hastalıklar turemeye başladı . Inşallah insanlar bundan sonra daha bilinçli hareket ederler diye umuyorum.

Kirlilik ve titizsizlik bunlara örnektir insanlar önemsemezse salgın hastalık çıkacak ve yayılacaktır

Çoğu virüs labaratuvar ortamında üretiliyor bunun üretilmesinin sebebide kimyasal silah üretmek savaşta kimyasal silahlar kullanıp saniyeler icinde nufusun çoğunü katletmek bunun tabi panzehirini yapmiyorlarbazi durumlarda da kontrol edemiyorlar bu virus bulasinca panzehir üretmek icin kıvranıyorlar

Labaratuvar ortamında bence oluşuyorlar. Zaten artık doğada kendiliğinden oluşması imkansızmış. Hepsi labaratuvar çıkışlı oluyor maalesef. Deneyler ile yada bilerek oluşturuyor olabilir.

Labaratuvar ortamında bence oluşuyorlar. Zaten artık doğada kendiliğinden oluşması imkansızmış. Hepsi labaratuvar çıkışlı oluyor maalesef. Deneyler ile yada bilerek oluşturuyor olabilir.

Artık çoğu şeyin biyo genetiği değiştirilmekte. Bilimin gelişmesiyle beraber bir çok hayvana uygulanan aşılar veya daha çok verim vermesi için üretilen malzemelerin neden olduğunu düşünüyorum. Covid-19 yarasa çorbasından ortaya çıktığı söyleniyor fakat ne olduğunu tam olarak bilemiyoruz. Belki laboratuvarda üretildi belki en başta söylediğim gibi bir nedenden.

yeni dünya savaşı modeli bunlar

Bence bunlar şans eseri değildir özel şirketlerle devletlerin anlaşıp yapabileceği birşey olduğuunu düşünüyorum çünkü günümüzde bilim bukadar ileri seviyedeyken hala salgınları yenecek aşılar yapamıyoruz

Bence bunlar şans eseri değildir özel şirketlerle devletlerin anlaşıp yapabileceği birşey olduğuunu düşünüyorum çünkü günümüzde bilim bukadar ileri seviyedeyken hala salgınları yenecek aşılar yapamıyoruz bu üzücü

İnsanların saçma sapan şeylere ayak uydurmak veya şov yapmak için denemeleri gösterişleri pislik ve neyin ne olduğunu bilmeden her şeye girmeleri oluşturdu. Savaş uğruna mı insanları öldürüp dünyada yeni çeşit şeyleri çıkarmak mı amaç bilinmez.

insanların bilinçsiz davranması,laboratuvar ortamlarında böyle şeylerin üretilmesi vb.

Bence bunlar şans eseri değildir özel şirketlerle devletlerin anlaşıp yapabileceği birşey olduğuunu düşünüyorum çünkü günümüzde bilim bukadar ileri seviyedeyken hala salgınları yenecek aşılar yapamıyoruz bu üzücü

Salgın hastalıkların hepsi laboratuvar ortamında üretilmektedir. Bunun başka bir açıklaması veya anlamı yoktur. Uzaydan hiç bilmediğimiz bir virus dünya ya dadanacak diye bir şey yok. İnsanlık üretiyor. İnsanlık ilacını satıyor. İlaç firmaları zengin oluyor.

Salgın hastalıkların en büyük nedeni kirliliktir. Su kirliliği, hava kirliliği, atık kirliliği gibi.

Salgın hastalıkların artmasında ki en önemli sorunlar insanların yiyecekleri tam temiz yıkamayıp veya tam pişirmemesi nedeniyle ortaya çıkabilir.