Sanal ilişkiler, gerçek bir aşka dönüşür mü?

Bu çağda sanal ilişki, artık çok doğal. Peki bu ilişkiler ne kadar ileriye gidebilir?

Etrafımızda yaşayan çoktu ergenlikte ama çoğunluğu hüsran oldu tabi. Çok çok ender evlilikle biten oldu. Şu sıralarsa asla güven olmaz. Sonuçta görüyoruz herşeyi. Mutlaka tanıdık ortak arkadaşların olması gerekir. Sanal ortamda tanışmak için.

Bu devirde güven olmaz. Gerçekten seven insan öle azaldı ki. Millet babasına anansina güvenmiyor artık…

Yüzyüze ilişkide bile karşısındaki insanı kandırmak için can stan bunca insan varken,sanalda süslü kelimelerle kendisini olmadığı birisiymiş gibi göstererek karşısındaki insanı aptal yerine koyan o kadar çok insan var ki.Şansa bağlı biraz ilişkinin nereye gideceği.

Aşka dönüşebilir ama devam etme ihtimali çok değil. Sonuçta sanal ne kadar doğru olabilir ki

Yüz yüze tanıdığımız daha doğrusu tanıdığımızı sandığımız, belli bir vakit geçirdikten sonra her şeyini bildiğimizi zannettiğimiz insanların bile başka yüzleri, değişik değişik huyları ortaya çıkarken sanal alem gibi herkesin kendini olduğundan daha farklı göstermeye meyilli olduğu bu ortamda çok da güvenilir olacağını düşünmüyorum kendi açımdan. Ha gerçek aşka dönüşüp evlenenler, mutlu olanlar var ama onlarında nadir olduğunu söyleyebilirim.

İnsanoğlunun doğasındaki umut belki dedirtebiliyor. Ama insan fiziki olarak da karşısındakini göremeyince mesafeler uzak, ilişki kısa sürebiliyor.

Sanal ilişkiler gerçek bir aşka dönüşebilir tabi ki .Fakat önce karşıdaki kişiyi tanımaya çalışmalıyız ve güveni sağlamalıyız . Biraz zaman geçtikten sonra buluşulmalı ve ilişkinin devam edip etmemesine karar verilmelidir . Olumlu ise ilişki uzaktan sürdürülebilir tabi ki . Sonuçta mesafeler aşka engel olmaz .

@HEISENBERG-#1242146 bence dönüşür sonuçta duygular bir olduktan sonra sanal ilişki aradan çıkar. Ve araç olarak kalır.

Dönüşür, çünkü sanal alemde tanışıp, daha sonra gerçek hayatta sevgili olan çok kişi oluyor.

bence dönüşür çünkü bazen sanal alemde tanıştığın bi insan, reel hayatta tanıştıklarından daha çok güven, sevgi, huzur verir bence arkadaşlık da olur, dostluk da olur, ilişki de olur. sanal alemden bi gün öyle bi insan gelir ki karşına, reelde hiç görmeden bilmeden sadece sesiyle bile mutlu olursun görerek sevmezsin sevdiğini görürsün yani.

Olabilir bu şekilde evlenen çok insan var ama biraz cesaret işidir bu yani her şeyi göze almak gerekir.

Sadece sanal ilişki ise gerçek aşka dönüşmesi zordur çünkü şimdilerde herkes en iyi fotoğraflarını sanal dünyaya koyar gerçekleri göstermezler bu yüzden iki kişi karşılaşınca birbirlerini kandırdıklarını anlarlar.

@HEISENBERG-#1242146 çoğumuz gercek hayatta yapamadığımız veya söyleyemediğimiz şeyleri sanal ortamda söyleyebiliyoruz. Çünkü ortam farklı bir ekran karşısındasın ve klavyeye basarak içindekileri yazıyorsun. Sanalda gerçek hayattaki gibi fazlasıyla gerçekçi olamayız. Bu yüzden ben sanal ilişkilerin çok fazla ileri gideceğini sanmıyorum. Real hayat daha gerçekçi olduğu için ilişkiler daha sağlam olur. Tabiki sanalda ilişkileri çok uzun süren insanlar olabilir. Ancak unutmayalım ki istisnalar kaideyi bozmaz:slight_smile:

@HEISENBERG-#1242146 Bu zamanda evlerimize kapandık bu durumda sanal ilişki gerçek aşka dönüşebilir.

@HEISENBERG-#1242146 çoğunlukla dönüşmüyor çünkü kimse kimseye güvenmiyor çok nadiren oldü dönüşen

Dönüşebilir ama çok yıpratan bir olay iki kişininde kaygıları oluşuyor sürekli kavga laf dalaşı gereksiz bir durum.

Dönüşür elbette buluşma görüşme olursa sanal ilişki gerçek bir ilişki olmuş olur.

Bu şekilde ilişkisi olan bir çok kişiyi gördüm olabilir yani. Ama sanal alemde tanışılan biriyle ilişki yaşamak ne kadar doğru bilemiyorum.

Gerçek aşka dönüşenleri oluyor. Hatta bu yolla tanışıp evlenen çiftlerde var fakat. Yine de riskli bir durum bence.