Sanal ortamda yapılan evlilikler doğru mu?

Sanal ortamda tanışılıp yapılan evlilikler doğru mu?

ben bir sorun olacağını düşünmüyorum. şu ana kadar tanıştığım bir çok kişiyle sanal ortamdan tanıştım ve aramın çok iyi olduğu insanlar var. öyle bugün tanıştık yarın evlenelim ile olacak bir iş değil tabi ki tanışırsın bir kaç defa görüşürsün iyice tanırsın birbirini sonra uyuşuyorsanız eğer evlenme kararı alabilirsiniz. yanlış bir durum yok diye görüyorum.

Sanal ortamda da gerçek hayatta olduğu gibi iyi veya kötü kişiler var. Önemli olan sizin hangisine denk geldiğinizdir. İyi birine denk gelirseniz ve aranızda reele dönüşünce gerçek bir aşk, sevgi olursa evliliğiniz de uzun ömürlü olur. Fakat kötü ve dolandırıcı bir kişiliğe denk gelirseniz hayatınız ve evliliğiniz berbat olabilir. Sanalda tanıştığınız kişi ile ciddi bir adım atmak istiyorsanız öncelikle konuyu reele taşımanız gerekiyor haliyle. Tanışma aşamasında eğer birbirinizle anlaştıysanız ve ikiniz için de sorun yoksa, şartlar da uygunsa aileleri tanıştırabilirsiniz. Bir insan kötüyse en baştan fark edebilirsiniz zaten. Sonradan değişen şeyler genelde karakter değil, huy oluyor çünkü.

Sanal ortamdan bence evlilik yapılmasında bir sakınca yok normal hayatta olduğu gibi iyileri de var kötüleri de saten belirli bir süreç içinden geçiyolar.Tanışma aşaması, flört gibi bunları engelleyecek bişey yok.

Sanal ortamda tanışarak çok mutlu olan insanlarda var sosyal medya artık günümüzde çok popüler yani bir çok insan bu şekilde tanışıyor normal bir şey ,bence sosyal medya sadece bir araçtır önemli olan anlaşmak mutlu olmak zaten insanları yakından tanıyorsunuz zamanla yani iş sanallıktan çıkıyor , teknoloji çağında her şey normal tabiki iyi insanla karşılaşma ihtimalimiz gibi kötü insanlarla karşılaşma durumuda olabilir önemli olan tanımak zaman vermektir ve ona göre hareket etmektir.

Konuşma, tanışma, anlaşma bunlar sağlanıyorsa, görüşme aşamasına güven başta olmak üzere gelinmisse, görüştükten sonrada anlaşıyorlarsa neden olmasınki.

Teknolojisinin gelişmesiyle oluşan bir durum yani normaldır artık böyle devam yani normal bir durum.

bence bir sorun yok ama bunu yanlış olarak gören insanlarda var . tabi sanalda konuştuğun partnerini iyi tanıman gerektiğini düşünüyorum.

Seveceğin insanla nerede karşılaşacağını bilemezsin ki. Kaderinde o insanı sevmek varsa cehennemin dibi de olsa karşına çıkar. Evliliğe gelince, onun da sanal ortamda tanışmakla farklı bir boyuta varacağını düşünmüyorum. Evlilik kararı kolay verilmez. Gerçi şimdi okumamış, eğitimsiz bir tabaka da var. Onlar kötü niyetlere çabuk kanabiliyorlar. Mühim olan kalbini vereceğin, bir ömrü paylaşacağın insanı iyi tanıyabilmek. İki tatlı söze kanmamalı genç kızlar, dikkat etmeleri lazım. Aklı başında iki insanın zaten tavsiyeye ihtiyacı olmaz bu konuda. Nerede tanıştıklarının da bir önemi olmaz. Dediğim gibi iyi tanımak, kültürel uyumu yakalamak önemli. Ayrıca emek vermek gerekir ilişkiye. Zaman geçmesi, yüz yüze iletişimlerin kurulması gerekir. Evliliğe sevgi ve güven yoluyla ulaşılması lazım. Aksi takdirde sonuçlar hüsran olur.

asd sad a a a a a a a sadadqqqqqqqqqqqqqqqqqqqwwwwwwwasd sad a a a a a a a asd sad a a a a a a a asd sad a a a a a a a asd sad a a a a a a a asd sad a a a a a a a

Kader diyelim her ne kadar bu durumu pek de kabullenmesekte çağımızın artık bu durumlara alışması gerekiyor.

Genellikle çok uzun sürmez. Eskiden görücü usulü vardı görmeden evlenirdin. Bu da onun gibi (yüzyüze) görmeden tanışıyorsun.

Bu iş biraz şans işidir.Sanaldan inanıp güvendiğin insan farklı özellikte de çıkabilir.Bunun çok örneği var maalesef.Kişinin buradaki sorumluluğu doğru kişiyi seçmesinden ibaret eğer doğru kişiyi seçmiş ise zaten sanal da olsa uzayda da olsa doğru evlilik olur.