Sanatın toplum için önemi nedir?

Sanatın toplum için önemi nedir? Sanat eğitimi neden önemlidir? Bilgi verir misiniz?

Nitelikli kaliteli bireylerin yetişmesi için gereklidir sanat,insana insan olma özelliğini aktarır,sanat yapmak için sanatçı olunması eğitiminin alınmasına gerek yoktur her insan en az bir sanat dalı ile ilgilenmelidir,sanat insanın diyer insanlara davranışlarını’da pozitif yönde etkiler ve sanatçı insana karşı geri dönüşler olumluluk arz edecektir.


Sanat kişinin duygu ve düşüncelerinin anlık yaşadığı hislerin çeşitli araç ve gereçlerle dışa yansıtılmasıdır insan ne düşünürse ne yaşarsa onu dışarıya verir. yani resim yaparak , enstrüman çalarak çevreye yansıtır .

Sanatı bilmeyen bir toplum ne kültürü ne de yaratıcılığı bilmez. Sanat insanın düşüncelerini, hayallerini ve duygularını resmeder. Sanatla yaşayan toplum daha kültürlü daha eğitimli ve daha renkli hayat yaşayan insanlardır. Sanat eğitimini almak zorunlu değildir, fakat sanata ilgi duyan kişilerin yatkın olduğu sanat dalından eğitim almaları onların daha iyi bir sanat eseri yaratmalarına ve sanata duydukları ilgiyi güçlendirir. Bilimle birlikte sanatında olması gerekir. Buna dair bir söz vardır sanatı ve bilimi olmayan bir ülke iki kanadı olmayan bir kanatsız kuş gibidir ve o kuş asla uçamaz.

Sanat toplumları geliştirir, birlikte yaşama duygusunu artırır, bireylerin birbirlerini anlamalarını sağlar.

yonetıcılerın allah belasını versın ınsallah bosuna arkadaslar zaman kaybı yapmayın onlar mılyarlar alırken bız ıse 1 tl ıcın 2 3 gundur ugrasıyoruz

Toplumun örnek alabileceği insanlar genellikle sanatçılar olmaktadır bu nedenle sanatçının topluma hitap etmesi gerekiyoki toplumda sanatçıdan karşılık bulsun.

sanat bir toplumu geliştirmek ve eğitim düzeyini yükseltmek içindir.

Sanat toplum için çok önemlidir. Çünkü eski sanat eserleri geçmiş dönemlerde bizlere nasıl bir yaşam olduğunu öğretmektedir.