Savaş fotoğrafçılığı nedir?

Savaş fotoğrafçılığı nedir?
Savaş fotoğraflarının belge olarak önemi nedir?
Savaş fotoğrafçıları tehlikelerden nasıl korunabilir?

Savaşın dramatik yönlerini ve sivil insanların savaştan gördüğü zararları ele alan fotoğrafları çekme branşıdır.Korunmak için tehlikeli ve yasak bölgeler kurallarına uyulmalıdır.

Dünya üzerinde gerçekleşmiş olan savaşlarda savaşın nasıl gerçekleştiğini savaşta neler yaşandığını fotoğraflama işidir.

savaş fotorafçılığı gerçekleşen savaşlarda çekilen gorüntülere savaş fotorafçılığı denilir

savaş fotoğrafçılığı zor mesleklerden bir tanesidir o savaş içinde nasıl neler hissettikleriniz size yaşattıkları travmalar olur orda ne yaşanmışsa anı anına kaydetmek medyaya aktarmaktır

Savaş fotoğrafçılığı, savaştaki insanların nelere maruz kaldığını, savaşın insan üstündeki etkisini gösteren bir nevi belge niteliği taşıyor.

Savaş muhabirleri,savaşın içinde faal olarak görev alıp savaşın vermiş olduğu tahribi ve sosyal yaşamı gözlemleyen kimselerdir.Çoşkun Aral buna en güzel örnektir,bakmanızı tavsiye ederim.

Savaş fotoğrafçılığı tarih için çok önemlidir. Nesnel bir belge görevi görmektedir ayrıca zor ve tehlikelidir. Teşekkürler.

Savaş fotoğrafçılığı şuanda örnek vermek gerekirse Suriye’de bulunan olaylar fotoğrafı çeken kişinin o ortama güvenlik görevliler ile girebildiği yere kadar girip o ortamın fotoğrafını çekmesidir. Belge olarak önemli bir yere sahiptir. Tehlikelerden korunma olarak ise çelik yelek kask ve yanında askeri personel bulunması.