Saygısız olan bir kişiye nasıl davranılmalıdır?

Size veya çevresideki herkese saygısızlık yapan kişiye karşı nasıl bir tutum sergilenmelidir.

Saygısız insanın ilk başta aslında kendisine saygısı yoktur. Bu tarz insanlar karşısındaki üzebilir , kırabilir. O yüzden imkan varsa o kişiden uzaklaşılmalı.

Bence o kişiyle muhattap olunmamalı. Sen ne dersen de yine aynı şekilde davranacak.

bu kişi sözlü bir şekilde hataları konusundan uyarılmalıdır. Eğer bu kişi halen aynı şekilde hal ve hareketleri devam ediyorsa bu kişi ile araya mesafe konulmalıdır.

bu kişi sözlü bir şekilde hataları konusundan uyarılmalıdır. Eğer bu kişi halen aynı şekilde hal ve hareketleri devam ediyorsa bu kişi ile araya mesafe konulmalıdır.

Konuşma gereksiniminde bile bulunmam saygısızlığıyla kalsın konuşacak olursam da ona benzemem onun gibi davranmam kendi saygınlığımı korurum gereken cevabı veririm.

O tür kişilerden uzak durmak en iyisidir. Uyarmanızın, ikaz etmenizin, konuşmanızın pek bir faydası olacağını sanmıyorum. Tabii yine de ufak bir konuşma yapılabilir. Baktınız saygısızlığa devam ediyor ışık hızıyla o kişiden uzaklaşın.
İnsanlarla gereksiz bir tartışmanın içinde olup sinirleri yıpratmaya hiç lüzum yok bence.

Saygısızlık bir düşünce yapısından kaynaklanır. Bu düşunce yapısı değişmediği sürece karşıdaki insandan saygı beklemek pek mümkün olmayacaktır. Bu sizin hayat yaşayış biçiminizi olumsuz yönde etkiliyor ise iletişimi kesmek sağlıklı olacaktır.

size ve herkesi saygısızca davranan birini görüyorsanız kesinlikle böyle insanlarla muhattap olunmamalıdır. Çünkü saygı olmayan yerde herşey olur.

Böyle insanlar ile hiç polemiğe girmemek gerekir , seviyesiz olmanın anlamı yok .

Saygısız olan bir kişiden uzaklaşmak daha iyidir. Onun huyuna gitmeye çalışırken kendimizi de saygısız bir halde bulabiliriz.

Onu uyarıp haddini bilmesini isterim en başında ve bende bir yerde saygımı aşıp ona göre davranırım.

Saygısız insanlarla uğraşmam kendi saygısızlığı ile yaşasın, kimseye bir şey öğretemem kaç yaşında insanlar.

Güzel dinle kibarlıkla ama uyarılmalıdır eğer ki bu uyarılara karşılık vermiyorsa sizde o size nasıl davranıyorsa sizde ona kaba davranmanız Önce bir süreden sonra onun daha ne zoruna gidecektir bu herkesin ona kaba davranmasını ve hatasını anlayarak kendini düzeltmek isteyecektir.

onların canina okurum sinsice yaklaşım saman altından su yürüterek canlarını yakarım

Tecrübeyle sabit olabildiğince muhatap olmamak ha eğer olmak zorunda kalırsanda çok sakin davranmak.

Kişinin anlayacağı dilden cevap vermek gerekiyor. Böyle insanlar nazik olmak yaramıyor maalesef.