Seben Gölü’nün boşaltılma çalışmalarında eski yapılar gün yüzüne çıktı

Bolu-Seben‘de, Batı Karadeniz’in en büyük yapay gölü özelliğindeki Seben Gölü'nün suyunun çekilmesinin ardından, eski yapılar ortaya çıktı. Gölün suyunun çekilmesiyle ortaya çıkan yapılar havadan çekimle görüntülendi.

Suyun çekilmesi tamamlandığında 32 bin dekarlık tarım arazisi kazandırılmış olacak ve milli bütçemize 23 milyon liralık katkısı olacağı düşünülüyor.
image">image

çok güzel bir gelişme türkiye adına seviniyorum tarihi eserlerimiz korunmalı ama bazen tarihi eserler korunmuyor ve çok üzülüyorum çünkü tarihimiz yok oluyor

Güzel bir gelişme. Turizm açısından bu gibi zenginliklerimiz gün yüzüne çıkarılması çok güzel olur.

Maddi ve manevi olarak ülkemize büyük katkısı olacağını düşünüyorum hepimize hayırlı olsun daha farklı projelerde devletimizi görmek dileğiyle

Şu sularımızın altında çok değerli şeyler olduğuna eminim bununla ilgili araştırmalar artarsa bir çok tarihi eser bulunabilir.

Küresel ısınmanın etkisiyle ne yazıkki bu şekilde bir çok arazi kurumakta. Aslında bunun önüne geçmek de bizim elimizde.

Doğal göl diye bir anda ödüm koptu, değilmiş. Eski yapılar çok da eski sayılmazlar o halde.

Hem turizm açısından faydalı hem de ekonomik açıdan faydalı olacaksa harika bir proje olmuş.Şu virüsten kurtulsak daha güzel ve daha yeni projelere yatırım yapacağız ama bu gidişle pek olmicak gibi gözüküyor.Simdi hastalık ne zaman bitecek diye de beklemek saçma olur en azından ufak ufak proje için çalışmalara başlansa dahi iyi gelişmelere imza atabileceklerini düşünüyorum ben açıkçası.İnsallah virüs daha fazla artmadan düşmesini umuyorum ,herseye yasak geldi gene virüs ve hastalık azalırsa ancak şimdi azalır.Umarum yeni yıla girmeden bu hasta sayıları biter . Yeni projeler için daha iyi yatırımlar ve daha yeni gelişmeler ortaya çıkar diye düşünüyorum , Allah’ın izniyle inşallah daha iyi yerlerde olacağız daha çok gelişeceğiz ve daha yeni yatırımlara imza atacağız.

Tarihi eserlerin korunması,Turizme katkı sağlaması çok önemli bir durum önemli bir gelişme olacaktır.Etkileyici bir gelişme olmuş .Turizmi ne kadar etkilesede Corona virüs illa bir şekilde Turizmi ve ekonomiye katkıda bulunacak gelişmeler meydana geliyor Türkiye de , bu durum da Turizmi ve turistlere olumlu gelişme olarak yansıyor.

Milli hazinemize kazandırmış olduğu para umarım halk için ve ihtiyacı olanlar kullanır. İzmir depreminde en etkilenler olarak pek bir yardım göremedik devletten.

Plansız bir şekilde yapılan çalışmalar yüzünden, nice tarihi yapı ve değerlerimiz sular altında kaldılar, yazık, üzücü.

Ya tekrar o bölge su ile dolarsa o zaman ne olacak. Acaba yapay göl mü? Onu bilemedim.