Seçimlere yapılan itirazlar sizce doğru mu ?

Yapılan seçimlerden sonra yenilenlerin yenilgiyi kabul etmemeleri ve bunun sonucunda itiraz etmeleri doğru mu ?

Türklerin tarihi sembolü kurttur. Asena da dişi kurt anlamına gelen eski Türkçe bir kelimedir. Destanlarda ve efsanelerde Asena figürü e çok rastlanır. Hatta bir destanda Türk boylarının tamamen düşman tarafından katledildiği, geriye kalan bir erkek çocuğun dişi kurt tarafından bakılıp büyütüldüğü ve Türk soyunun buradan devam ettiği işlenir. Bu kadar yüksek anlamlar yüklenen mitin günümüzde de yansımaları vardır. Daha çok siyasi bir sembol haline gelmiştir. Kadın ismi olarak da kullanılmaktadır.

Seçime katılan partilerin elbette itiraz hakları vardır ama bir hakkın kötüye kullanılması da hiç bir kamu görevlisine yakışmaz.

Siyaset konuşmasından hiç hoşlanmam, ama seçimlere yapılan itirazların tamamıyla zaman kaybı olduğunu düşünüyorum. Belki de itirazı yapanlar için, bir şeyleri yok etmek için bir zaman kazanma politikasıdır kim bilir?

Her partinin itiraz hakkı vardır.Lakin bunu kötüye kullanmamak gerek.Yenilgiyi kabul etmek gerek diye düşünüyorum.

Bence haklılar çünkü itiraz hakları var. Ama sonucun değişeceğini pek sanmiyordum. Zaten sonuç değişmedi de

Bir kişi demokratik bir seçimde o seçimi kazandıysa ve hiç bir usulsüzlük yoksa itiraz yanlıştır.Önemli olan erdemlik kazanını tebrik edip başarılar dilemektir.Kaybedenlerin hep bahanesi itiraz olmuştur diye düşünüyorum.

her partinin tabiki itiraz etme hakkı vardır ve doğal birşeydir. Fakat itirazlar bizim ülkemizde çok fazla abartılarak yapılıyor , yalan iftira ile karışık yapılıyor. Ülkemizde hiçbirşey de adalet yok.

Doğru değil. Tabiki de itiraz hakkı vardır ama kabullenilemediği için sürekli itiraz tekrarlamak çok gereksiz. Kazananın emeğine saygı duyulmalı ve tebrik edilmelirdir ama maalesef tebrik edilmeyi bırak saygı bile yok. Hala bir itiraz çabası. Olay çıkarma çabası. İnsan kaybeden tarafın kendisinin kazanacağından nasıl bu kadar emindi de sürekli itiraz ediyor diye sorgulamıyor değil kafasında.