Şehirden köye göç edenlerin karşılaştığı zorluklar nelerdir?

Şehirden köye yerleşince ne gibi sorunlarla karşılaşırız?

2 Beğeni

Öncelikle şehirde yaşamış olmanın verdiği kolaylıklar olmayacak. Ne markete ne hastaneye yakınlık var, ne de kolay kolay bir ulaşım aracına erişebiliyorsunuz. Köyünüzün bulunduğu merkeze inmek için bile haftanın veya günün belirli saatlerini beklemeniz ve hatta o araçları kaçırmamanız gerekli. Yoksa köyden arabası olan birini çağırmak zorunda kalırsınız ya da merkezde taksi durağı varsa kullanmak zorunda kalırsınız. Eğer aracınız varsa orası ayrı tabi. Sonrasında her köyde telefon operatörleri çekmiyor. Yani iletişim için bile telefonunuzun çekeçeceği bir yere bırakmanız ve çeken bir yerde bulunmanız gerekebiliyor. Tarım ve hayvancılıkla uğraşmadığınız için ilk zamanlar konunu yabancısı olursunuz ve belli bir süre sonra o konular hakkında bilgi sahibi olursunuz.

3 Beğeni

Arkadaş çevresi sorunu, kültürel sorunlar tiyatro sinema.serves hareket edememek.Yaşam tarzına daha fazla dikkat etmek.sağlık hizmetlrinin yetersizliği.Eğitim hizmetinin yetersizliği.

1 Beğeni

Şehir hayatına alışmış bir insanın köydeki yaşama ayak uydurması zor bir durumdur. Ancak köy hayatının da şehire göre avantajları vardır. Trafik veya ulaşım buna örnek olarak verilebilir. Dezavantajlara gelecek olursak köydeki sağlık , sanayi , eğitim sektörü şehire nazaran daha kısıtlıdır.

2 Beğeni

Köy hayatını bilemeyen biri için, yaşamını zorlaştıracaktır. Şehir yaşamındaki kolaylığı, rahatlığı asla bulamaz. Köy yaşamında hayvancılık yapmak lazım, tarlada ekip biçmek lazım, hasatları toplamak lazım, bunları şehirde yaşayan birinin yapması zordur. Köy hayatı şehir hayatına göre zor gelir her insan yapamaz ve kaldıramaz.

1 Beğeni

Şehirden köye göç edenlerin bir çok sorunla karşılaşır. Çünkü hem coğrafi hem kültürel hem gündelik yaşam için kişinin kalitesini kişiye göre ya yükselmesine ya da düşmesine sebep olur.

1 Beğeni

Teknolojinin vermiş olduğu kolaşlık ve rahatlık köy yaşantısında olmadığı için şehirden köye göç eden biri adaptasyon sorunu yaşar. Köy yaşantısında hemen hemen her şey fiziksel güç gerektirdiği için şehirin vermiş olduğu rahatlık karşısında heleki sabırsız biri ise hemen pes edebilir.

1 Beğeni

Bu konu 7 olan en fazla yanıt limitini aştığı için otomatik olarak kapatıldı.