Şehirler arası seyahat kısıtlamaları 1 Haziran'da bitiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada şehirler arası seyahat kısıtlamasının 1 Haziran'da sona ereceğini duyurdu.

">

Açılmasını bende çok istiyorum, çünkü Ankara-Konya gezmek istiyorum.:sweat_smile:

İyi bir haber mi yoksa kötü bir haber mi bilemiyorum… İnsanlar gitmesi gereken yerlere gidebilecek bu açıdan iyi ama bir yandan da böyle bir zamanda gezmek için seyahat edecek bazı cahiller yüzünden bu virüs daha da artış gösterebilir, bu yandan ise kötü bir haber…

Bence çok erken bir uygulama, en azından kişisel araçlarla gidiş serbest bırakılabilirdi. Ama toplu taşımalar işin içine dahilse sıkıntı olacak gibi duruyor.

Toplu taşıma biraz daha ertelense iyi olurdu, millet yine tıklım tıklım yolculuk yapar.

Sonu ne olacak bu işin.Ya sayı artarsa.Sanki biraz acele ediyoruz gibi hissediyorum.

Anadolu illeri için belki ama İstanbul açılması kötü oldu vakaların %60 orda acele edilmemeli halen günde bin civarında vaka tespit ediliyor

sonunda bu kabus bitiyor

artık kabus Bitiyor mu yeni mi başlıyor Onu Allah bilir

İsteyen memleketine gidebilir, isteyen yolculuk yapabilir. Ama birde korona virüs daha hızlı yayılma sıkıntısı var. Bence biraz daha beklemek lazmdı açılması için… SEVGİLER…

Ben, mecbur kalınmadıkça bir süre daha şehir değiştirilmemesi taraftarıyım. Bu kadar geçen sürede verilen emekler boşa gitmemeli. Vakalar azaldı fakat tamamen bitmiş değil.

Tedbirlerimizi alarak uzaklaşmakta güzel olabilir. Gittiğimiz yerde teması en aza indirerek güzel manzaralı, yeşilliği bol köylerimize gitmek hepimize iyi gelecek. İstanbul’da biraz rahatlayacak, nefes alacak öyle inanıyorum. Ama HES kodlarınızı almayı unutmayın. Temmuz ayındaki uçuşum için şimdiden HES kodu isteniyor. Atlamayın bunu…

Tam anlamıyla salgın bitmiş değil. Bunu hiç unutmadan tedbirlerimizden vazgeçmeden hayatımıza devam etmeliyiz. Tatile yazlığa gidecek olan insanları uyarmalı salgın bitmiş değil salgını tüm Türkiye’ye yayılma tahliyesi var bu süreçte…

açılsın ya yurttan eşyalarımı almam lazım. Hem evde fena sıkıldım birazda orada karantinada geçiririm :joy:

Bu habere köyüne gitmek isteyen ama gidemeyenler için çok iyi bir haber. Hele de bizimkiler icin :slight_smile:

Bence evden çıkılmamalı 3-4 ay daha beklenmelidir (en az). Vaka sayısı 100’ün altına düşmeden seyahat edilmemelidir. Bilinmelidir ki bu sıcak havalar virüsün yayılmak için can attığı havalardır :sweat_smile:

mükemmel bir haber

Hem bazı insanlar için iyi oldu hem de aslında salgın henüz tam bitmedi bu yüzden bana göre hala iyi değil. Ne diyeyim, tedbiri elden bırakmadan normale dönersek de iyi olacak aslında ama 2. dalga ihtimali de olabilir. Hemen salmazsak bence kendimizi iyi olur. Ama bakalım göreceğiz neler olucak.