Şehirlerde yol ve altyapı sorunları

Ülkemizde yol sorunları bariz ortada iken, altyapı için gerekli önlemler alınıyor mu ?

Alınıyor fakat her yerde değil ayrıca bu önlemler alınırken çoğu zaman başka sorunlar ortaya çıkıyor.

Hemen hemen tüm illerimizde mevcut bir sorundur. Bu secim arifesinde öncelikle böyle borckonu açtığınız için size çok teşekkür ederim.
Bu sorun tüm secim vaatlerinde bulunan belediye başkanları seçimi kazandıktan sonra bir daha hiç üstüne düşmezler. Nedendir bilinmez ama bu konu sadece secim zamanlarında gündeme gelir ve secim bittikten sonra bir daha hiç bir zaman daha doğrusu bir sonraki seçime kadar gündemde olmaz. Olan yine bizlere yani halka oluyor.

Bence tüm ilerde ve ilçelerde yol ve alt yapı sorunu var çünkü tam olarak asfalt dökemiyorlar kalın dökeceklerine ince dökerler alt yapı yapmadan asfalt döker sonra akılarına alt yapı , doğalgaz , kanalizasyon vb akıllarına gelip tekrar asfalt kazıp sonrada yapar yada beton döker yani bizim yolar ve alt yapı öyle

Büyükşehirlerde yol yapımı ve alt yapı gayet hızlı bir şekilde yapılıyor.diyer şehirlerde bu zaman alıyor.bence alt yapı ve yol yapım çalışmaları bitirilmeli.bazen yağmurlu havalarda yolların içler acısı halini görüyoruz.bunları sorumluları kimse biz vatandaşlara artık bu zulm etmeyi bıraksınlar lütfen.

Alınıyor ama çoğu yerlerde bu altyapı Çalışması çok yetersiz kalıyor. ayrıca bu alınan Önlemlerden Çok başka sorunlarda çıkabiliyor.
Kanalizasyon tıkanması buna örnektir. Seçimler arifesi öncesinden göstermelik bir Çalışma yapılıyor ve sonra malesef berbat bir Durumdur.

Bu sorun tüm şehirlerimizde mevcuttur. Mesela bir yol yapılıyor ardından 1 ay sonra yol tekrardan bozuluyor. Bunun olmaması için daha önceden düzgün planlanması lazım.

Yol ve altyapı sorununun en büyük nedeni tecrübesiz ve bilgisiz kişilerin bu işi yapmaları ve bu konudaki denetimlerin ne yazık ki yetersiz kalmasıdır. Bu şekilde devam ettiği müddetçe ne kadar önlem alınırsa alınsın sorun hiçbir zaman kökten çözüme ulaşamaz.

Ülkemizde şehirimizde alt yapı sorunu çözülmüş değil bazı yerlerde sorun olmasa da bazı yerlerde sorun yaşıyoruz o yüzden alt tapuya önem verelim sorunlarımızı giderelim

Belediyenin asfalt atarken uyduğu bir kriter yok, yada atılan asfaltı denetleyen biri var mı bilmiyorum, genelde gördüğümüz asfalt tabakası kaldırılır yerine işciler yama yapar.

Bence alınmıyor sadece alınıyor gibi görünüyor yada sadce çok göz önünd3 olan yerlerde göstermelik olarak alınıyor ama hemen ardına başka bir sorun patlıyor.

Ülkemizde altyapı denen bir şey yok bence çünkü zaman zaman çok şiddetli yağmur yağdığı günlerde ülkemizin halini görüyoruz hala evleri su basan semtler var altyapıya hiç önem gösterilmiyor sürekli sokaklarda bir çalışmalar oluyor Fakat benim düşüncem bu insanlar kaldırım taşlarını Yolları yapıyorlar Fakat bunlar kendi ceplerinde doldurmak amaçla kendi bünyesine yakın firmalara yaptırıyorlar Bu yüzden de onlara kazanç sağlıyorlar doğru düzgün altyapı çalışması yapılmıyor.