Sel gider daş kalır el gider gardaş kalır sözünün anlamı nedir?

Sel gider daş kalır el gider gardaş kalır sözünün anlamı nedir?

Kötü durumlarda karsilastigimizda yakin dedigimiz arkadaslar bizden uzaklasir ancak her zaman öz kardeslerimiz bizim yanimizda destek olur, arkadaslik genelde iyi gun dostudur ama kardeslerimiz iyi gundede kotu gündede yanimizdadir her zaman.

İnsanı kötü günde bırakmayacak olan kendi canından olan insanlardır.Yanında ki dost bildikleri gider bir gün elbet ama kardeşi kalır.

Aile her zaman yanındadır ve size aittir.
Ancak başka insanlar her zaman dışarda kalmaya mahkum olurlar.
Dünya kadar arkadaşınız olsada hepsi birgün gider , sadece aileniz kardeşleriniz kalır.
Bu yüzden ailemize her zaman daha büyük önem vermeli ve onları yuceltmeliyiz.

Sel gider daş kalır el gider gardaş kalır sözünün anlamı, bir kötü olay karşısında dost dediğimiz, arkadaşlarımız yanımızda olmayabilir. Bize destek vermeyebilir. Kötü günde bizi yalnız bırakıp giderler. Yanımızda ise sadece ailemiz, kardeşlerimiz kalır. Ne olursa olsun, ne yaşamı olursak olalım ailemiz ve kardeşlerimiz asla bizi yalnız bırakmazlar, hep yanımızda okurlar.

insanın kötü anlamında her zaman yine en yakın birlikleri vardır. Yani dost birlikleri ve kendine onların yanında güvende hissettikleri vardır.Yakım hisstemediklerimiz iyi günlerimizde ne kadar yanımızda olsa da kötü günlerimizde yanımızda olanlar yakın hissettiklerimizdir.

zor zamanında yanında kalacak tek kişi dostumdur.