Sempatiklik nedir? Bir insanı sempatik yapan özellikler nelerdir?

Sempatiklik nedir? Bir insan bize neden sempatik gelir?

Sempatik aslında göreceli bir kavramdır. Bana sempatik gelen başkasına gelmeyebilir. Kendine has olan , uslubu , konuşması, tipi , espiri yeteneği ve olaylara bakış açısı hoşumuza giden insanlar sempatik gelir. Ben sempatik oluyum demekler maalesef olunmaz , eğreti durur , doğal olmaktır zaten insanı sempatik yapan.

Kişilere göre değişmekle birlikte genellikle, diğer insanlara kendilerini rahat hissettirecek kadar sıcak kanlı ve eğlenceli davranan kişilerdir. Esprilidirler, sevecen davranışlarıyla kendilerini sevdirirler.

sempatik bir kişide aslında sevdiğimiz özellikleri görürsek o kişi bizim için sempatik olur. Herkesin sevdiği beklediği özellikler farklıdır. Bu yüzden herkesin sempatik gördüğü kişiler farklıdır.

İnsanlara olabildiğince samimi ve sıcak kanlı davranmaktır, güler yüzlü iyimser yaklaşmaktır.

Yani sempatiklik konuşma tarzı sevimli bir görünüşü olması durumudur bu herkese aynı gelecek diye bir şart da yoktur.

Yani sempatiklik konuşma tarzı sevimli bir görünüşü olması durumudur bu herkese aynı gelecek diye bir şart da yoktur.

Güler yüzlü olan, konuşmasını bilen, neyi nerede nasıl yapacağından emin olan, sıcak kanlı insanlardır.

Sempatik yapan özellikleri, bakışları ve mimikleri olmak üzere yine birçok özelliğini dışarıya hitap ederek karşıyı etkilemesiyle belli ettiği özellikleridir.

Tatlı, cana yakın, güzel gülüşlü, konuşkan insanlar bana hep samimi gelmiştir. Samimi olmak için içten olmak önemli.

Kişiye göre değişen bir durum ya, şebeklik yapan çocukca davranan kişiler bazılarına sempatik gelir mesela.