Sene sonunda dolar durumunun nasıl olacağını düşünüyorsunuz?

Sene sonunda dolar durumunun nasıl olacağını düşünüyorsunuz?

">

bu saatten sonra dolar yukselır düşmez. Malum önümüzde hareketlı günler beklıyor dolar gıt gide yukselecek tahmınimce.

Rusya savaşa gitti hocam, dünyanın durumu çok karışık Türkiye’den henüz bir açıklama gelmemiş sanırım ama dolar bu saatten sonra hiç düşmez sanmıyorum hepimiz daha da zor günler bekliyor geçmiş olsun

Dolar sene sonuna kadar belki arada sırada küçük düşüşler olabilir. Fakat öyle kalmaz yine yükselmeye devam edecektir.

Sanırım bugün itibariyle üçüncü dünya savaşı çıktı. Bu böyle uzar gider. Küçücük Ukrayna dev Rusya’ya kafa tutuyor aklını yedi galiba. Batının ona yardım edeceğini sanıyor hiç mi tarih bilmez bunlar şaşırıyorum ya. Belki de danışıklı dövüş ama hep olan halka oluyor ne yazık ki. Masumlar ölüyor hep. Bu yüzden de dolar artık düşmez. Önümüzdeki günler çok daha kötü günler maalesef. (Bunlar benim fikrim.)

Dolar yakın vakitte çok yükselmesede uzun vade de iyi bir yükseliş olacağını düşünmekteyim. Gerek son zamanlardaki Rusya Ukrayna savaşından sonra gerekse Amerikanın Fed faizlerinden sonra doların alıp başını gideceği çok bariz görülmektedir. Özellikle bu Amerikanın eflansyon yükselmesinde ve Rusya Ukrayna savaşında sonra yaz aylarında yabancı turistin ülkemize gelişinin azalmasından dolayı ülkeye döviz girişinin az olması elimizdeki döviz miktarının gün geçtikçe azalması dolara müdahale edememizden dolayı döviz kurlarında artışın olacağı anlamına gelmektedir. Yani yaz aylarından sonra eflansyonun artması ve dövizin artış göstermesi çok bariz ortadadır.

Dolar zaten yükseliş trendindeydi. Şimdi savaş çıkınca da kırdı yukarı doğru gidiyor. Sene sonu ne olur bilemem ama beklentim yukarı yönlü. Y.T.D.

@“Bkankiinfinity”#p1312650 ortalama olur

Herşeyin fiyatları yukarıya doğru ilerlemeye devam ettiği gibi dolar da gerileme olmaz, belki ara sıra ufak inişler olabilir ama çıkmaya devam eder.

Savaş devam ettiği müddetçe dolar yükselmeye devam eder. Savaş ne zaman sona erer, erse bile savaşın yıkımları ne kadar daha sürer bilmiyorum. Ama dünyanın neresinde bir olay olsa Türkiyede her şey alt üst oluyor, savaşa girsek ancak bu kadar etkileniriz heralde.

Doların düşeceğini ihtimal vermiyorum sene sonuna kadar belli bir oranda yükselir.

Dışarıya bu kadar bağımlı olursan adamlar aksırdımı düşeri tıksırdımı artar, sende elin kolun bağlı seyredersin…

Bence dolar sene sonunda 20 TL’yi aşar.

Yükselip alçaltan kur herkesi farklı ve korkutucu düşünebilir elbette doların düşmesini isteriz ama bence dolara yatırıp paranızın değerini kaybetmesek en azından bireysel ve aile içi ekonomik sorunları azaltmış oluruz

Sene sonuna kadar doların çok artacağını düşünmüyorum. En fazla artsa artsa 14 veya 15 seviyelerine ulaşmasını zannediyorum.