"Senin eşeğin erkek olsun" deyimi ne için kullanılmaktadır?

“Senin eşeğin erkek olsun” deyimi ne için kullanılmaktadır?

Hangi durumlarda kullanılabilir? Siz hangi durumlarda kullanıyorsunuz?

Günümüzde erkeklere eşşek yakıştırması yapıldığı için burda da erkeklere keriz denilmek isteniyor.

Sürekli kendini oven kendi malını ön plana çıkarmaya çalışan insanlar icin söylenmiş bir söz bence. Tamam tamam senin malın benimkinden daha üstün, daha güzel anlamında kullanılmış.

bu deyim genel de inatcılara karşı kullanılmaktadır senin dediğin olsun anlamına gelır

Bazı olaylarda karşımızda insana konuyu anlatmak istediğimizde karşıdaki insan hala kendi bildiği ve düşüncelerini inandırmak istediğinde doğrusunu bilen kişi kendi bildiğini okuyan ve düşüncelerini inandırmak isteyen kişiye veya kişilere söylenen sözdür.

haksız olan ama illa ben hakıyım Diyip dediğim dedik insanlara kullanılan bir deyim diye biliyorum asli aslında erkek değil kancık olsundur

Bir konu hakkında başkasının dediğini kabullenmeyip kendi düşüncesini kabul ettirmeye çalışan kişiye tartışma uzamasın diye kullanırım.

Karşındakine laf anlatamadığımız zaman kullanılan bir deyim diye biliyorum. Çünkü karşındaki kisi kendini yada malını övünüyorsa oz aman kullanırız.

Bir bilgim yok burda bekleyelim de görelim ne anlama geldiğini bilmek istiyorum. :slight_smile:

Muhabbet inada binmiştir karşısındaki ısrarla aynı şeyi söylüyorsa uğraşmak istemez s3nin eşşeğim erkek olsun tamam denir

He tamam senin dediğin olsun veya senin soyledigin gibi diye bi anlama gelebilir mi acaba.

En iyisi senin olsun mantığında olabilir, sensin sen gibi.

Sen karşındakinin haksız olduğunu düşünüyorsun. Ama o hala dediklerini savunmaya devam ediyor.Sen de durumu geçiştirmek için “yav tamam senin eşeğin erkek olsun” diyorsun.

Haksız oldugu halde inatlaşan kisilere tamam senin dediğin olsun anlamına geliyor diyo biliyorum

Çok kötü bir durum kadın erkek herkes eşit olması lazım.

Bir sey anlatmak boşa karsidaki kisi laftan anlamayan kendi fikrinde mantiksiz oldugu halde direniyorsa senin eşeğin erkek olsun der geçeriz dalga gecmek gibidir

Gunumuzde erkeklere eşek gozuyle bakildigi icin dir

Bence bu soru çok kötü erkek cinsiyetinin kadından daha üstün olduğunu söylemek için kullanılmış yersiz yani ve ayıp