Şeref defteri nedir? Şeref defteri nerelerde bulunur?

Şeref defteri nedir? Şeref defteri nerelerde bulunur? Şeref defterine kimler yazar?

Bir kişi, kurum, kuruluş için görüşlerin yazıldığı defterdir. Herkese açıktır. Örnek olarak; Anitkabirdeki anı defteri.

Bazı kurumlarda gelen ziyaretçilerin yazıp okuması için hazır bulundurulan defterdir. Anıtkabirdeki şeref defterine devlet yöneticilerinin ne yazdığı haber konusu olur mesela… Askeri birliklerde de bulunur. Ziyarete gelen kamu görevlilerinin ve komutanların bu defterlere yazması adettendir. Ayrıca şeref defterine yazılanlar herkesin okumasına açıktır. Herhangi bir yasak ya da sınırlama yoktur bu konuda.

Şeref Defteri bulunduğu kuruma gelen özel misafirlerin duygu ve düşüncelerini yazdıkları defterdir. Şeref defteri başta devlet kurumları olmak üzere vakıfların da bünyesinde bulundurdukları değerli bir defterdir. Tabiki en değerli şeref defteri de Anıtkabir de bulunan şeref defteridir. Şeref defterlerine günün anlam ve önemini anlatan yazılar yazılır.

Kişiler için, ayrıca kurum ve kuruluşlar için yazılan anı defteri tarzında bir defterdir. Halka açık bir halde durur ve herkes görüşlerini bu deftere yazarak gerekli yerlere iletmiş olur.

İnsanların görüşlerini, fikirlerini açıkça beyan ettiği bir defter. Ve bu defter genelde herkese açıktır. Kişiler bu deftere istediğini yazar ya da okuyabilir.

Herkese açık bir defter olan şeref defterine insanlar bir kişi yada kuruluş için istediği görüşü yazabilir. Anıtkabir’de bulunan defter de şeref defterine örnektir.

Şeref defteri; Özel kurum ve kuruluşların anı için bulundurdukları bir defterdir. Gelen ziyaretcilerin deftere her hangi birşey yazmaları için.