Sergey Lavrov kimdir?

Sergey Lavrov kimdir? Hayatı hakkında kısaca bilgi veriniz.

Sergey Lavrov 1.88 boyunda 21 mart 1950 Moskova doğumlu rus diplomattır ve 2004’te rusyanın dışişleri bakanı olarak göreve başlamıştır. Hayat eşi Maria Lavrova’dır. Kendi şahsi fikrim işinin ehlisidir. Ayrıca bir şey daha anlatayım: çok sigara içer. ve bunu Ermenistan’la yaptıkları protokol imzası sonrası Zürih’de göstermiştir. 3 saat ertelemeden sonra imzalar atılıp olay bittikten sonra binadan çıkar çıkmaz sigarasını yakan lavrov deli gibi üç beş nefes çekip makam arabasına binerken sigarasını yola atıp gitmiştir. bunu yaparken aynı hareketi bizim sokaklarda yapan tipler gibi bir görüntü vermiştir. :grinning:

Sergey Lavrov Rusya dış işleri bakanı olarak bilinmektedir.Sergey birçok ülke ile ilgili ilişkilerde sergilediği konuşmaları ile bilinmektedir.Bu görevine 2004 yılında başlamıştır ve hala aktif olarak devam etmektedir.

Sergey Lavrov Rusya dış işlerini bakanlığı yapmış biridir 1950 yılında Moskovada doğmuştur

Sergey Viktoroviç Lavrov, Rus diplomattır.2004’ten beri Rusya’da bir bakanıdır. Ermenidir. Rusça, İngilizce, Fransızca bilmektedir.

sergey lavrov rus diplomattir ve 2004 yilindan beri rusiyanin disisleri bakanidir.

Sergey Lavrov Rusya dışişleri bakanıdır. Lavrov, birçok yabancı dil bilmektedir.

Kendisi Rus diplamat olmakla beraber Rusya dışişleri bakanıdır.Srilankada SSCB de danışman iken oranın dilini de öğrenmiş ve bu kurum kauçuk üretimine başlamıştır.Şuan hala bakan olarak devam etmektedir.