Servis ücreti velilerin çilesi

Okulların Açılmasına Az Bir Süre Kaldı.Bazı Veliler Çocuklsrını Servislere Yazdırmak İsteseler De Fiyatların Gerçeği Yansıtmadığını Öğrendiler Ve Zor Anlar Yaşadıklarını Söylediler.

Ne yazık ki durum böyle her şeye feci şekilde zam geldi. Artık öğrenim bile ücretli.

Bu sene servis ücreti 200 tl olmuş çok fazla bu onca kişinin hakkına girmek bu durumu olmayanlar için çok üzücü bi haber olmuş inşallah ülkede zamlar azalır ve daha rahat bir hayat yaşanır

Maalesef servis ücretleri böyle bundan 4 yıl önce bende 200 tl ye gidiyordum durum şimdi ne bilmiyorum.

Hersey bu sekilde zamlandi.Toplu taşımalarada zam gelir büyük ihtimalle yapacak bisey yok. Allah yardımcımız olsun

servis ücretlerinin bu kadar yüksek olması aileleri maddi açıdan zora sokuyor zaten ve maddi durumu kötü olanlar için daha sıkıntı bir durum

evet haberlerde bununla ilgili bir haber yapıldı ama gerçek ücretler haberlerde yayımlanan ücretlerin üstünde maalesef. Bununla ilgili bence soruşturma açılmalı. Veliler ciddi anlamda okul servislerine oldukça fazla para ödemek zorunda kalıyorlar. Bu konu hakkında detaylı bir çakışma yapılması gerekir. Fazla ücret talep edenler belirlenmeli . Herkes kendi kafasına göre fiyat belirleyemez tabi.

Servis ücreti fiyatlarının artmasını hiç desteklemiyorum ben. Çünkü ülkede enflasyon çok yüksek. Millete 2 kuruş veriyorlar o da zam diye veriyorlar. Daha sonra ise bunu onlardan 20 kuruş olarak çıkartıyorlar. Bu çok kötü bir durum . Aslında eğitim hiçbir şekilde paralı olmaması gerekmektedir. Servisler okul harçları paraları hepsi ücretsiz olması gerekiyor. Ülkede enflasyon yüksek çocuklar okuyamıyor .