Sesli kitap nedir? Kitaplar neden seslendirilir? Orjinali ile aynı mıdır?

Sesli kitap nedir?

Kitaplar neden seslendirilir?

Orjinali ile aynı mıdır?

Özellikle görme engelli bireyler için düzenlenmiş bir programdır.
Okuma yazma bilmeyen bireylerde dinleyebilir.
Ilk olrak gönüllü kimselerde bu kitapları seslendirmislerdir.
Birebir kitabın aynisidr .
Tek bir kişi kitabı okuyarak seslendirir.

sesli kutap otjinalin aynısıdır. Kitapların çoğu zaman seslendirilme amacı görme kaybı olanlar için kolaylık sağlamaktır.

Görme kaybı olan kişiler için güzel kaynaklardır. Kitap okumaktan geri kalmazlar ve her ortamda dinleyebilirler.

Sesli kitap bizim normal gözümüzle okuduğunuz kitapların bir ses açık ses veya kulaklıkla takıp dinlediğimiz kitabı birinin okuyup sizin dinleme şeklidir.Metin okuma denir buna bazı insanlar kitap okumayı dinleme tarzında müzik dinleme tarzında hoşlanmaktadır lar hayal gücü ile gözünü kapatıp dinlemek dediler çoğu engelliler için de tasarlanmış olan görme engelliler için çok yönlü bir kitaptır. Okuma yazma bilmeyen insanlar da dinlemeye bilmektedirler ben bazen dinleyince insanın uykusunu çok getiriyor masal gibi geliyor diyebilirim. Orijinali ile aynıdır herkes dinleyebilir

sesli kitap görme engelli vatandaşlarımız için çok yararlıdır.

Sesli kitap görme engelli vatandaşlar için bir kitabı veyahut metni seslendirerek anlatan alettir.

Sesli kitap görme engelli kişilerin kitaplardan mahrum kalmaması için insanlar tarafından okunup sesini kaydederek internete yüklenmesidir. İnternet ortamında sesli kitaplarla ilgili birçok uygulama vardır. Orjinal kitaplar bir farkı yoktur.

Sesli kitap özellikle görme engelliler için geliştirirken oldukça güzel bir teknolojidir. Okuma yazma bilmeyenler içinde iyi bir avantaj olabilir sesli kitaplar.