Sevdiğiniz iş mi yoksa maaşı yüksek olan mı?

İleride iş sahibi olunca sevdiğiniz işte mi çalışmak istersiniz yoksa fazla maaşı olup sevmediğiniz işte mi?

Sevdiğim iş olmadıkça maaşı yüksek olsa ne olur? O yüzden sevdiğim iş…

Sevdiğim yoksa sevmediğim şeyi yaparsin ama nereye kadar yapabilirsiniz.

Kesinlikle sevdiğim iş. Maaşı yüksek olup işi sevmedikten sonra çıkış saatini dört gözle beklemektense sevdiğim iş derim ben.

Maaş tabi ki çok önemlidir çünkü şu anda sevdiğim ama beni maaş olarak çok tatmin etmeyen bir işte çalışıyorum. Yine de ne olursa olsun kendimi sevmediğim sırf parası yüksek olan bir iş için uyanırken hayal edemiyorum çünkü öyle bir işte çalışırken başarılı olamam ve mesleki doyum alamam. Bu nedenle her gün eve döndüğümde kendimi mutsuz hissederim ve aldığım parayı hak etmediğimi düşünürüm. Bu nedenle her zaman maaşı düşük olsa bile sevdiğim işi yapmayı yeğlerim.

Önemli olan ilk olarak iş zaten parasi zaten hal olur.

Tabii ki sevdiğim iş. Pata umrumda değil.

bir kere maaşınızın yüksek olması için belli bir seviyete gelmiş olmalısınız bunun içinde bilgi ve tecrübe gerekli.sevdiğiniz bir işte bunu rahatlıkla elde edersiniz ama sevmediğiniz bir işte gelişmeniz yavaş olur çünkü sevmeyerek ve zorla yapıyorsunuz.o zaman zaten gelişemez yükselemezssiniz yani maaşınızda yükselmez kademe atlayamadığınız için

Sevmediğim işe surat asarak gideceğime sevdiğim işe mütevazı bir maaş alarak giderim daha iyi.

Vaktiyle sevdiğim işi yapıyorum ama maddi manevi iflas ettirdi para kazanmak için çalışıyorsam elbette yüksek maaş veren iş olacaktır artık tercihim.

Gerçekçi olalım bence. Ne için çalışıyoruz: Para elbette. O yüzden tabi ki parası çok olan iş.

Maaşı yüksek olan işi illa ki severim . Daha önce düşük maaşlı işte çalıştım. İşimi severek yapıyordum. Maaşım az olduğu için sevmemeye başladım.

Sevdiğim iş evet. Maaş istediği kadar yüksek olsun mutlu ve huzurlu olmayınca ne anlamı var.

Sevdiğim iş olsun isterdim ama hayat koşulları ne yazık ki buna fırsat vermiyor istemsiz de olsa sevmediğim iş de çalışıyorum.

Sevdiğim işi yapmak isterim tabi ki,yüksek maaş alıpta her sabah istemsizce kalkmak yerine,kazancı biraz az olur ama seve seve yaptığım bir işe gitmek isterim.:slight_smile:

Maaşı yüksek olan galiba. Sevdiğimiz şeyleri de hobi olarak yaparız. Devir değişti artık. Parayı çok önemli hale getirdikleri için parası olan iş diyorum.

Sevdiğiniz bir iş mi yoksa maaşı yüksek olan işmiş sorunuza şu şekilde cevap verebilirim. Tabii ki de sevdiğim iş. Mesela eğer bu düşünceye sahip bir insan varsa o zaman zengin koca ile evlensin sonuçta zengin koca mı sevdiğiniz kocamı der ve sorunuza cevap veririm. Tabii ki bunlar benim şahsi düşüncem.

Günümüz itibariyle para daha önemli,sevdiğim işi yapıp kendime yetememektense,yüksek maaşlı bir yerde çalışmayı tercih ederim.

Para için sevmediği işi yapmak zorunda kalan dünya kadar insan var,ama mutluluğu tartışılır.

tabikide iş sahibi olunca sevdiğim iste çalışmak isterim çünkü normal hayattaki işler bana göre çok yorucu