Severek ayrılma olur mu?

Neden insanlar severek ayrılıyorlar? Madem seviyorlar neden ayrılıyorlar o zaman?

1 Beğeni

Seviyorsa gerçekten bence vazegeçemez. Eğer ki ölüm kalım gibi bir mesele yoksa. Mesela tedavisi olmayan bir hastalığı olan bir kişi sevdiği kişi üzülmesin diye bunu ona söylemez ve ayrılır. Ama hala onu seviyordur. Onun dışında en küçük bahanelerden ayrılan bir kişi sevmiş değildir.

1 Beğeni

Severek ayrılmanın olduğuna pek inanmıyorum. Eğer bir ilişki bitiyorsa o ilişkide eksik bir şeyler vardır. İki kişi birbirini gerçekten sevse ayrılma aşamasına gelmez. Çünkü seven insan sevdiğinin hatrını güder. Orta yolu bulmaya çalışır. Yalnız bu durum tek kişinin yapabileceği bir şey değildir. Bu yüzden hem sevmek hem ayrılmak bana mantıklı gelmiyor. Hayatta ölümden başka hiçbir sorun çözümsüz değildir.

1 Beğeni

Seviyorsa ayrılmaması gerek. Tabiki de hayat şartları ayrılmaya yol açıyorsa eğer bu bir zorunluluk olarak ayrılmaktır. Biraz da kadere bırakmaktır.

1 Beğeni

Severek ayrılma genelde olmaz severek evlenen insanlar çoktur fakat severek ayrılan insanlar daha azdır. Bazı aile sebeplerinden dolayı veya eski adet ve törelerde severek ayrılma belki olabilirdi.şu an günümüz şartlarında severek ayrılma tek taraflı olabilir kişi eğer ki karşıdaki insanı sevmiyor ve tek taraflı aşk ise ondan severek ayrılmak zorunda kalabilmektedir. Severek ayrılma ölüm ayırdığı zamanda çok seviyorsa eşler birbirini o zaman severek ayrılma olmaktadır.

1 Beğeni

Düşünce yapısının farklılıkları özgürlük anlayışının farklı olması iki tarafın sürekli tartışması ilişkiyi yürümez hale getiriyor.

1 Beğeni

Severek ayrılmak diye bir şey olmaz insan hem sevip hem vazgeçemez. Sevgi diyet yaparken vazgeçtiğimiz yiyecek ve içecekler değildir. Sevgi fedakarlık, çaba ve zahmetli bir duygudur. Araya mesafeler giriyor diye veya aile, inanç, kültürel, ekonomik farklılıklar var diye ayrılınmaz. Başta tüm bu aykırılıklara rağmen sevebilmişsen. Severek ayrılamazsın. Belki sevdiğinin iyiliği için onun geleceğini karartmamak için ondan ayrılabilirsin ama bu da tam doğru olur mu bilemiyoru?

1 Beğeni

İnsanlar severek ayrılmaz biri diğerini sevmediği için ayrılır.Seven insan ne olursa olsun sevdiğinden ayrılmaz.

1 Beğeni

Sevdiği halde partnerinin yaptığı hata kabullenemeyeceği, affedemeyeceği bir hataysa sevdiği halde ayrılabilir bence.

1 Beğeni

Severek ayrılmak olmaz. Bir insan seviyor ise ayrılamaz. Sevgi dediğim beğeni ve hoşlantı değil. Yada yatakta biten, cüzdanın doluluğuna bağlı yürüyen sevgilerde değil.

1 Beğeni

İki insan birbirini sevse dahi farklı sorunlardan dolayı (ailesel, çevresel, parasal, statüsel…) birbirlerinden ayrılabilir.

1 Beğeni

Severek ayrılma diye birşey yoktur bu kolpa insanların bahanesidir

1 Beğeni

Bence severek ayrılabilirler . Birbirlerini seviyorlar ama aile baskısı var ne yapacaklar severek ayrilmak zorunda kalacaklar .

1 Beğeni

ailevi soeunlar yüzünden birbirlerini sevdikleri halde ayrılmak zorunda kalabilirler. bu nedenle severek ayrılma olur.

1 Beğeni

maalesef ki öyle durumlar olabilir, çok gördüm ve yaşadım…sonuçta ilişkiler sadece iki kişinin etrafında dönen bir şey değildir…bizim dışımızdaki etkenlerde elverişli değilse (aile, iş, mezhep gibi ) ayrılıklar yaşanabiliyor…iki kişi birbirini ne kadar çok sevse de ayrılmak zorunda kalıyorlar…keşke de olmasa ama oluyor…

2 Beğeni

Severek ayrılma olur evet aşk baki değildir bir müddet sonra herşey gibi o da sona erer.Aslolan iyi ve herşeyiyle kabullenebildiğimiz bir eşe sahip olmak.

1 Beğeni

Severek ayrılma olmaz. Ayrılmışlarsa öncelikle sevgi sonrada saygı bitmiştir. Eğer bu iki olgu bitmişse ayrılık kaçınılmaz olur zaten. Kişilerin birbirlerini kırmadan ayrılmak istemelerine istinaden söylenen bir sözdür.

1 Beğeni

Severek ayrılma diye bir şey yoktur. Insan severse bütün zorluklara göğüs gererek sevdiğini bırakmaz, sevdiği için savaşır, emek verir. “Seviyorum ama ayrılmak zorundayım” “ailem kabul etmiyor” ya da onun ailesi izin vermiyor" öyle bir şey yoktur! insan seviyorsa mücadele eder her şeye rağmen birlikte olmayı başarır.

2 Beğeni

koşullar ve zamanlar. doğru kişiler yanlış zamanlarda tanışır bazen. aşklarının sahteliğinden değil yıpratmaya kıyamadıklarından ayrılırlar, bazense çevre. her hayat farklıdır. olur yani, hayat bu

1 Beğeni

Olabilir, bazen erkekler kadınları çileden çıkarıyor ayrılmak zorunda kaliyorsun olabiliyor yani ya

1 Beğeni