Sevgi fazlalığı iyi midir kötü müdür?

Çok sevmek tabikide güzeldir ama bazı insanlar bu işi çok üst yerlere getiriyorlar bu durum ilişkiyi kötüye götürürmü götürmezmi bilemem ama ne kadar seviyorsan karşı taraftanda bunun karşılığını almalısın.

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi sevginin fazlası da zarardır. İnsanı sıkar. Bunaltır

Herşey gibi sevginin de bir ölçüsü olmalı, aşırı Sevgi ne seven insana iyi gelir ne de karşıdaki insana herşeyin ölçülüsü iyidir.

Herşeyin fazlası zarardır. Bu yüzden herşey dozunda olmalıdır. Ne çok fazla sevgi ne de az bir sevgi olmalıdır.

Dozunda olan her şey mükemmeldir sevginin de öyle fazlası her zaman zarardır.

Zarardır efendim zarar. Zira geçmiş zamanda hayatıma aldığım bir insan tarafından onu fazla önemsediğim bahane edilerek terk edilmiştim. Terk edilme konusunda çok yetenekli bir insanım lakin şimdiye kadar böyle bir ayrılık bahanesi ya da sebebi duymamıştım. ‘‘Her şeyin fazlası zarar’’ klişesine düşmek istemiyorum ama atalarımızın da varmış bir bildiği…

Zarardır efendim zarar. Zira geçmiş zamanda hayatıma aldığım bir insan tarafından onu fazla önemsediğim bahane edilerek terk edilmiştim. Terk edilme konusunda çok yetenekli bir insanım lakin şimdiye kadar böyle bir ayrılık bahanesi ya da sebebi duymamıştım. ‘‘Her şeyin fazlası zarar’’ klişesine düşmek istemiyorum ama atalarımızın da varmış bir bildiği…

Bence her şeyin fazlası zarardır sevginin bile çünkü birini çok severseniz karşınızdaki insan darlanacaktır .

Her şeyin fazlası zarardır. Bir insana çok fazla değer verirsin ama kendinden çok değer vermemelisin.

FAZLA OLAN HER ŞEY ZARARDIR. Çok sevdiklerimize en çok zarar veririz yeterince sevin ya da sevildiğin kadar seviceksiniz .

Sevgi normalde iyi olmasın rağmen fazlası bence zarar, taklıntılılık durumuna dönüşmemesi lazım

Sevgi iyidir sen birine sen sevgi gösterdiniz oda sana gösteririm sevgi göstermek iyi birşey.

abartı güzel değildir bence. insanı bayabilir. bazı şeyleri ara ara söylemek daha özeldir.

Sevgi fazlalılığı insanları bazı çarpık hal ve durumlara sokabilir. Bu istenilmez bir durumdur. Ancak fazla olan her duygunun çok sayıda yan etkisi vardır. bu yüzden sevgi fazlalığı da iyi değildir.

Sevgi güzel bir şeydir. Zararı yoktur. aşırı bir sevgi karşındaki insanı baktırabilir her şey dozunda olması gerekiyor sevginin de bir dozu olması gerekir.

eğer karşılıklı bir sevgiyse dünyanın en mükemmel hissidir ve iyi bir şeydir. Diğer şekilde olduğunda zaten hüzün, hayal kırıklığı, mutsuz ve umutsuzluktan başka bir şey değildir.

yani kötüdür bence ya insan artık takıntı haline getirir bir süre sonra o yüzden orta seviye iyidir : ))

Bence de aynen dediğiniz gibi olmalıdır ne kadar seviyorsak karşılığını almalıyız. Fazla veya az değil dozunda karşınızdakine yeterli olmalıdır. Fazla sevilmek de bir süre sonra insanları sıkabilir bıktırabilir…