Sevgililer günü gerekli midir?

Sizce 14 şubat sevgililer günü gerekli mi yoksa gereksiz mi ?

Sevgisinin kıymetini bilene her gün sevgililer günü. O yüzden 1 günle sınırlanmamalı. Gereksiz bir gün.

Doğumgünleri varken bu gün biraz gereksiz kalıyor. Yine de açılamayan çiftler için bir fırsattır.

daha güzel olana günler var bence bu gereksiz bir gün olarak görüyorum sevgililer gününü

insan sevdiğini birgün değil hergün düşünmelidir gereksiz masraf bence

İnsan sevdiğinin kıymetini bilmelidir ki. Onun için her gün sevgililer günüdür. 14 Şubat gereksiz bence.

En gereksiz gün öyle bir günün anlamı nedr yani sevdigimizi 364 gün sevmicez 1 günmi sevivez saçma bence hergun svehi saygı göstererek değerli hissettirerek sevmek lazim

bence gerekli değil. Her şeyin bir günü var kim çıkarmış bu günleri anlamadım. Hediye alınmak istiyorsa normal bir zamanda da alabilir.

Gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bence bir insanın gönlünü alabilmek, hoş edebilmek için 1 gün beklemek gerekmiyor.

Sevgililer günü gerekli değildir. Resmen ticari amaç ile ilan edilmiş bir gündür. İnsan sevdiği bir insana içinden geldiği için ve içinden geldiği zaman hediye almalıdır, zorunda hissettiği için değil. Bunun zaten manevi bir değeri olmaz.

Bu ve bunun gibi günlerin pek bir yarar sağlamadığı ve dolayısıyla gereksiz olduğunu düşünüyorum ayrıca insanlara ekonomik tuzaktan başka bir şey değil.

Gereksiz bir gün , bir gün değil her gün olmalı

oldukça gereksiz buluyorum. sevmenin ya da sevilmenin belirli bir tarihi olamamalı.

Bu tarz günlerin tamamen ticari amaçlı olduğunu düşünüyorum.İnsan sevdiğini sadece bir gün değil her gün hatırlamalıdır.
Bu nedenle sevgililer günü vb. türevleri günlerde hediye sırf o gün diye hediye almak yerine hiç beklemediği bir anda sevdiklerime hediye almayı tercih ediyorum.Daha mutlu oluyorlar.

Sevgililer günü gereksiz bence seven kişiye her zaman sevgililer günü.

Bence gereksiz. Böyle bir gün iki kişi arasında özel ve sadece bir gün ile sınırlamak yanlış. Yani Sevgililer günün de hediye almayınca yada kutlamayınca sevmiyor mu ? Yada sevginin ifadesi aldığı hediye ile mi ölçülür ?önce bu sorulara cevap bulmak gerek.

Ben sevgililer gününü bir gösteriş olarak görüyorum.Çünkü artık öyle bir seviyeye geldi ki toplum kendi için değil başkalarına üstünlük gösteriş şatafat ne derseniz diyin yarış halinde.Ben bunu doğru bulmuyorum.Insan küçük şeylerle sevgililer günü dışında da mutlu olabilir.Sadece bir kalıp sevgililer günü mecburiyetmiş gibi.Hediye almak veya sürpriz yapma mecburiyetinde hissetmeyin kendinizi.Eğer karşı taraf da sizden oldukça büyük beklentiler içindeyse de o insandan size bir fayda geleceğini sanmıyorum aksine zararı olur.

Sevgililer günü gerekli mi değil mi bilmiyorum para tuzağı olduğu kesin herkes şimdiden ne alsam derdine düşmüştür Allah sağlık sıhhat versin gerisi kolay, sevgililer günü olmasa da olur bence

Sevgililer günü daha önce hiç kutlamadım. Sevgilim olduğu halde kutlamak saçma geliyordu.

Bence çok abartı şeyler yapılmadığı sürece gayet hoş ve eğlenceli bir kutlama.