Sevgilinin anne ve babasına, anne ve baba demek uygun mudur?

Sevgilinin annesine evlenmeden anne demek uygun mudur ? Siz der miydiniz ?

İşte bir resmiyet yok fakat evlendikten sonra denmesi uygundur bence(yandakiler benim fikrimdir uygulayıp uygulamamak size kalmış)

ilk başlarda … teyze demek daha doğru bence. nişanlandıktan sonra falan anne babaya başlamak doğru olur.

Amca ve yenge denmesi daha uygundur. Henüz ortada resmi bir şey yok. İsteğe de bağlıdır biraz.

Ben demem. Teyze ve amca demeyi tercih ediyorum. Anne, baba bayağı ileri seviye bence.

İnsanın kendi anne ve babası çok farklı ve güzel birşey sevgilisi olsa başka birinin anne ve babası sonuçta onlara amca veya teyze diye hitap edilmeli bence

Evlendikten sonra saygı ve sevgi için her iki tarafın da anne ve babalarına karşılıklı olarak anne ve baba demeleri gerekiyor.

Bence evlenmeden önce söylenmemesi gerek evlendikten sonra söylenmesi gerekir bence çünkü çok yılışık gibi gözüke bilir.

tabiki uygun çünkü aile oluyorsun eş de kocada birbirinin ailesine anne baba demelidir

Bence anne ve baba demesi gerekir. Sonuçta bu evlilik akraba oluşunun simgesidir

Bence uygun değildir. Çünkü sevgili ile ilerde ayrılma gibi bir durum olabilir ve yahut kızı ve olana vermeme gibi durumda olabilir evlenmeden anne baba denmesi samimiyetlik belirtisi dir evlenmeden de samimiyet kurmak iyi bişey değildir (Bence) ama evlendikten sonra denilebilir çünkü evlilik sadece sevenler arasında değil aileler arasında da olur.

Bu aile yaşantısına göre farklılık gösterir.Kullanilmasi karşıdaki kişinin düşüncesi ve istediğine bağlıdir.Kesin bir hüküm belirlemek olanaksızdır.

Yani aileye bağlı bazı aileler mutlu olurken, bazıları rahatsız olabilir. Biraz da sizi müstakbel gelin ve ya dmadı oalark görmeleri ile alakalı.

Bazı şeyleri aceleye getirmemek lazım sevgilin annesine babasına anne baba demek çok erken bir karar olur maazallah ayrılırsan nasıl olucak biraz öngörülü olman gerekiyor diye düşünüyorum

Sevgililik durumunda bu çok erken oluyor. Yarın ne olacağı belli olmaz. Her şey zamanı ve yerinde güzeldir.

Eğer karşındaki insanda bu samimiyet iyi niyet ve fedakarlığı hissedebiliyorsan bence denir

Sevgilinin anne ve babasına, anne ve baba demek doğru değildir. Ortada net bir şey yok iken bunu demek çok erken davranmak olur.

Sevgilinin anne ve babasına daha evlenmeden anne, baba denmesi uygun değil, henüz ortada nikah yokken böyle birşeye gerek yok…

Ortada evlilik, nişan gibi faktörler yoksa denilmesi bence pek mantikli değil karşı tarafta rahatsiz olabilir.

Nişanlı veya evli olmadan( ilişki resmiyete binmeden önce) sevgilinin anne ve babasına, anne ve baba diye hitap etmeyi uygun bulmuyorum. Şahsen ben demem.Karsimizdaki insanların karakterini,aile yapısını bilemeyiz, Daha olayın başında iken benim hakkimda " dünden razı olmak" gibi bir fikre sahip olmalarını istemem açıkçası. Bu hoş birşey değildir. Olay resmiyet kazanınca bu hitapları kullanmak daha uygun olur.