Sevmek ve sevilmek ihtiyaç mıdır?

Sevmek, sevilmek gibi duygu kavramları insanoğlu için ihtiyaç mıdır?

Kesinlikle ihtiyaçtır. İnsanoğlunun sevmek ve sevilmek için yaratıldığını düşünüyorum. Sevgi olmayınca hayatın hiçbir anlamı kalmıyor. Garip bir şekilde yaşam istediği dahi köreliyor. En küçük bir şekilde doğayı sevmek, hayvanları sevmek bile insanı yaşama bağlayan şeyler. Sevgiden uzak insanlar gerçekten çok üzücü bir durumdalar. Dumbledore ne demişti, Ölenler için üzülme Harry yaşayanlar için üzül. Özellikle de sevgisiz yaşayanlar için.

İnsanların yaratılışının sevgi üzerine kurulu olduğunu düşünüyorum.Sevgi türleri veya dozu farklı olsa da her insan da,her canlı da sevgi ihtiyacı mevcut.

Sevmek ve sevilmek insanlar için bir ihtiyaçtır. Bu kavramları zamanında ve dozunda olduğu sürece bir sıkıntı olmayacaktır. Bir insan sürekli birini severse, tek taraflı olacağı için bir süre yorulacaktır. Bir kişi çok sevilirse o kişi kendini çok önemli sanacak ve şımaracaktır. Sevmek veya sevilmeyi orantılı yapılmalıdır.

Sevmek te sevilmek te ihtiyaçtır,sevip sevilmek insana iyi gelir değerli oldugunu hissettirir,hayatta yalnız olmadığını anlarsın.ikisi de güzel duygulardır ALLAH herkese iki duyguyu da yaşamayı nasip etsin…

Tabii ki ihtiyaçtır. İnsanın doğası böyle yaratılmıştır. Sadece insan doğası da değil, Bu evrende ya da başka bir yerde, yaşayan, nefes alan her canlı sevilmeye ve sevmeye ihtiyaç duyar.

İnsanlar duygularıyla beraber var olurlar. İlk doğan bebeklerinde bir duyguları vardır. Gülerler ve ağlarlar. Zamanla büyüyünce bu duygular ve hisler gelişir. Bazen sevme, bazen nefret, bazen üzüntü bunlar bizim varolmamızın anlamıdır.Bunun için sevmek ve sevilmek de duygularımızdan olduğu için onlarsız insan olmanın bir anlamı var mı?

Sevmek ve sevilmek insanoğlu için ihtiyaçtır.Her insan kalbini birisinin doldurmasını ister değer vermek aynı zamanda değer görmek ister bunlar doğanın kanunudur. Ömrümüzün sonuna kadar yalnız başımıza hayat geçmez, hayatın manası olmaz bazı şeyler paylaştıkça güzeldir ,sevgi paylaştıkça çoğalır.İnsan bu hayatta sevdikleri için yaşar amaçları vardır yoksa aşık olmadan beyhude bir yaşam sürülmez…

İnsanlar her ne kadar yalnız olduklarında bunu dile getirir. Evet sevgi ihtiyaçtır, her insan kendisine önem, değer ve sevilmeyi bekler. Bir zaman sonra psikolojik baskı oluşturuyor, dinlediğimiz şarkılar ve çiftler görünce, kişide halinle kıskanıyor kendiside istiyor. Konuşmak dertleşmek zor anlarında yanında birisi olmasını herkes ister.

sevmek ve sevilmemek ihtiyaçtır. Psikoloji ilminin yanı sıra İşletme biliminde bile yer alır. Moslow ihtiyaçlar piramidinşn en tepesinde yer alır.

İnsanın en temel ihtiyaçlarındandır çünkü insan bir yaşa gelip bütün görevlerini yerine getirdikten sonra hayatında heyecan ve onu seveceği, onunla güzel bir hayat yaşayabileceği birini istiyor.

Kesinlikle evet. Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinde bile fizyolojik ihtiyaçlar ve güvenlik ihtiyacından sonra üçüncü sırada “Ait olma ve sevgi ihtiyacı” yer alır.