Sıcak Gelişme: İzmir'de 6,6 Büyüklüğünde Deprem!

image">image

Merkez üssü Ege Denizi (Seferihisar) olarak belirlenen 6,6 büyüklüğündeki deprem, Ege ile Marmara Bölgelerini etkiledi. Yoğunluklu olarak İzmir, Bursa, İstanbul illerinde ve Yunanistan, Bulgaristan, Mısır gibi ülkelerde de hissedilen depremde şu an için 24 kişinin hayatını kaybettiği ve 804 yaralının olduğu kaydedilirken; Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre bazı binaların yıkıldığı ve birçok binanın da hasar gördüğü belirtiliyor.

Edinilen bilgilere göre kurtarma çalışmaları devam etmekte. Daha fazla can kaybı haberi almamak ümidiyle; geçmiş olsun…

İçişleri Bakanlığı uyarı verdi hocam hücresel verilerin kapatılması ve telefon hatlarının meşgul edilmemesi yönünde

allah yardımcıları olsun bursada yaşıyorum ben bile hissettim çok şiddetli bir depremdi …

Herkese geçmiş olsun. Umarım ölüm olmamıştır. Umarım hasarları çabucak giderebilirler. Devletin yardım edecek bütçesi eminim yoktur :slight_smile: gerekirse biz halk olarak yardım göndermeye hazırız. Bu arada Kocaeli’den dahi hissedildi. Şiddetinin ne büyük olduğunu varın siz düşünün

Denizlide de hissedildi ne yazık ki… Bu kadar şiddetli hissediliyorsa kim bilir merkezüssünde nasıl hissedilmiştir dedim. Şoku atamadım üstümden. Malzemeden kaçıran müteahhitler düşünsün şimdi. Umarım herkes kurtulur. Gerçekten üzgünüm.

Çok zor bir durum.Allah düşmanımın başına vermesin.GEÇMİŞ OLSUN İZMİR.

evet şuan izmirdeyim ve deniz kenarı bir yerde oturuyorum sular aşırı yükselmiş durumda ve ilk defa bu kadar cok hissettim bahçede oturuyorken olmasına ragmen cok korktum fakat hemen telefonlara sarılıyoruz hatlar da kitlenmiş oluyor maalesef hala bilinçlenemedik toplum olarak ki zaten deprem bölgesinde yaşamaktayız lütfen bu konuda hassas olalım ve bu anlarda soguk kanlı ve kontrollü olalım geçmiş olsun izmir allah kurtarılmayı bekleyen herkese yardım etsin :pray::pray:

Geçmiş olsun İzmir umarım can kayıpları yoktur depremlerle yaşamayı öğrenmeliyiz düzenli kentleşme ve insanları bilgilendirmemiz gerek

Yazık insanlara ya umalım da en az kayıpla atlatılsın ve yeni inşaat yapanlara bu ders olsun bence

Geçmiş olsun.Allah yardımcıları olsun.Yakınlarına Allah sabır versin. İnşallah en kısa zamanda yaraları sarılır, enkaz altındakilere sağ ulaşılır.

Mecbur kalmadıkça telefon araması yapılmamalı, hatlar meşgul edilmemeli. Hatta wifi şifreleri de kaldırılmalı ki insanlar kolayca haberleşebilsin. Saniyelerin bile önemi çok fazla. Geçmiş olsun.

ben bile arada otobüsle 6 sat olmasına ve 4. Katta olmama rağmen hissettim. Allah İzmirlilerin yar ve yardımcısı olsun

Biz de '50 kişlometre uzakta şiddetli bir şekilde hissettik kısa sürmesi faciayı önledi. Yoksa ikinci bir 99 depremi yaşıyacaktık.

Tüm vefat edenlere rahmet kalanlara can sağlığı dilerim. Yaralılara acil şifalar diliyorum.

Tüm vefat edenlere Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Bu tür felaketler dünyanın bize getirdiği kaçınılmaz durumlardır. 2020 de ise bu felaketlerin üst üste başımıza gelmesi bu seneyi bizlere çok kötü hatırlatacak orası kesin. Beni en çok üzen durum sosyal medyada ölenlerin üzerinden, felaketin üzerinden bazı kişiler prim yapmaya çalışıyor. Umarım böyle prim kasıcılar kendi başlarına aynı durum gelmeden ne kadar kötü bir şey yaptıklarını anlarlar ve bu huylarından vazgeçerler. Ölenleri rahmet ve dua ile anıyorum.

Her ne kadar uzak olsam da acılarını çok derinden hissettim. Gerçekten çok zor bir felaket bu. Allah bir daha yaşatmasın. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Allah yar ve yardımcıları olsun :pray:

Ya Allah yardım etsin kazazedelere sabır versin çok zor bı durum ya maddiyatı geçtim bu işin maneviyatı çok büyük mal mülk çok önemli değil oradaki insanların sağ kurtulmaları önemli Allah sabır versin inşallah

Ya Allah yardım etsin kazazedelere sabır versin çok zor bı durum ya maddiyatı geçtim bu işin maneviyatı çok büyük mal mülk çok önemli değil oradaki insanların sağ kurtulmaları önemli Allah sabır versin inşallah

İnşallah iyi haberlerini duyarız. Umarım ülkemizde bir daha bu denli üzücü olaylar yaşanmaz.