Sıfır otomobil aldı başına gelmeyen kalmadı

Bingöl'de yaşayan kişi annesinin engelli raporu ile sıfır otomobil aldı.Otomobille 120 km hıza ulaştığında araç kendiliğinden durup arıza verince bayiden değişim isteyen kişiye istediğine ulaşamadı.Mahkemeye başvuran kişiye mahmeke “ayıplı mal” raporu verdi.Buna rağmen değişim yapmayan firma sizce haklı mı?
image">image

Bence haklı annesinin raporuyla engelli arabası alıyor ve arabayla yüksek hızlara çıkmaya çalısıyor.

Bence firma haksız sonuçta araç kendisi arıza yapmış adam bir şey yapmamış firrmanın aracı yenilemesi ya da sorununu çözmesi gerkirdi diye düşünüyorum.

Niye ticaret ahlakı kalmadı? Düzgün mal satacaksın. Sattığın mal da sıkıntı çıkarsa o malın ayıplı olduğunu kabul edip telafi edeceksin.

Engelli raporuyla alınan bir araba ve buna karşı yüksek hız. Keşke biraz duyarlı olup empati kurabilsek o yüksek hızda belki de birini engelli bırakabilirsin.

Bizim insanlarımız ne ara bu kadar üç kağıtçı oldu anlamadım. Madem ayıplı mal satıyorsun , malının arkasında dur yani , firma haklı falan değil kardeşim . Bu ne saçma iş araba 120 km gittikten sonra arızalanmış falan , firmanın tuzağı olduğunu düşünüyorum. Masum , saf insanı bulmuşlar oynuyorlar ellerinde.

Şimdi engelli raporu ile araba alıp yüksek hıza çıkmak doğru bir hareket değil. Ancak mahkemenin de ayıplı mal raporu var. İki taraf da hem haklı hem de haksız gibi geldi bana. Türkiye insanı üçkağıtçıya döndü son 30 yılda. Kimin neyi ne amaçla yaptığı belli değil.

Araçta teknik bir arıza meydana gelebilir bunun için haklıda olabilir lakin annesinin engelli raporu ile sıfır otomobil alıp, uyanıklık yapmak normal mi?