Sigara içiyor musunuz, hiç bırakmayı denediniz mi?

Sigara içiyor musunuz, bırakmayı denediniz mi?
Ben 1 kez bıraktım. Ondanda 24 saat sonra tekrar başladım. Napcam bilmiyorum biriktirsem deli gibi param olacak.

Evet içiyorum ve neden bilmiyorum bugüne kadar bırakmayı hiç düşünmedim. Bırakmaya çalışsam bırakabilirim gibi geliyor aslında çünkü sadece 2 senedir falan içiyorum. Çok uzun yıllar içmiş olsam bırakmak konusunda endişelerim olurdu ama şu an için bırakabileceğimi düşünüyorum.

bana çok teklif eden oldu her zaman ret ettim içmediğim için kendimle gurur duyuyorum

evet siğara içiyorum çok denedim bırakmayı ama bir türlü bırakamadı.

Ameliyat nedeniyle 2 hafta bıraktım. Sonra yine başladım. 15 senedir içiyorum. Bırakmak istiyorum beceremiyorum.

Sigaraya başlamadım iyikide başlamadım gerçekten nikotin bağımlılığı size ve çevrenize zarar veriyor. Evdeki sigara içmeyen aile üyelerini de pasif içici yapıyor.

Yaklaşık üç yıl içdim, iş stresi ve bazı problemler olmasına rağmen bırakabildim. Tamamen irade ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

İçmiyorum ve içmeyi düşünmüyorum.Bırakmak istiyorsanız sigarayı bırakma hattı var ona başvurun isterseniz

Hayır içmiyorum. Daha önce birkaç kez sigara içmişliğim var ama sigara bana pek çekici gelen bir şey değil.

Hep en son arkadaşlarla buluşmaya gittiğim zaman oldu. Para verdim sigara almaları için kafasızlık yaptım para verdim diye 3 dal istedim önce içime çekmem gerektiğini bilmiyordum arkadaş dedi içine çekmiyormusun sen dedim yok Bi çektim dünya dönüyor :slight_smile: sonra bağımlısı olduk 3 senedir içiyorum

Sigara içmiyorum, ama etrafımdaki neredeyse herkes içiyor ve küçüklüğümden beri pasif bir içi olarak da dolaşıyor olabilirim. Bırakmanın nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum, çünkü etrafımdaki kimseler bırakmak için herhangi bir şey yapmıyorlar, aksine daha da fazla içiyorlar… Sigara bırakmanın insanın kendi iradesiyle olacağını düşünüyorum. Birden değil, yavaş yavaş, bir birer olması dahi bir gelişme bence.

Hayır sıgara içilmesine kesinlike karşıyım. Çünkü zararlı maddeler taşıyor bunlar; toksit madde,nikotin,arsenik,katran;amonyak ve sayılmadık, bir çok zararlı madde vardır.

Hiçbir zaman sigara kullanmadım ve kullanılmasına karşı çıkmısımdır. Sigara kullanılan ortamda 10 metre ötesine bile gitmiyorum. Sigara kullanmayı bırakmayı isteyenlerde bırakabilir bence.

İçmeyı bırak kokusuna dayanamıyorum tıkanıyorum, boğazım gıcık tutuyor. Yanımda içmelerine izin vermiyorum. İnsanlar neden kendine zarar veren şeyi kullanır ki?

Lise sonda başlamış ve 1.5 yıl içmiş ve günde 1 paket bitiriyordum.Sonra sigarayı bırakma kararı aldım ve önce kafamda bitirdim.Sonra da tam 7 kere uğraşmama rağmen sonun da bıraktım ve artık yıllar geçmesine rağmen bir daha başlamadım.İyi ki de bıraktım.Şimdi hiç bırakamazdım.

Hayır içmiyorum içmek istemezdim

Ben en fazla 24 saat içmedim.2 Yıldır kullanıyorum bana sorsan yarın bırakırım derim fakat bırakamam nikaton aşırı bağımlılık yapar.
24 Saat içmediğinde o damarlarınız nikotin istiyor başınız ağrıyor dönüyor ciğerleriniz size küsüyor zor nefes alıyorsunuz eğer bırakırsanızda ömür boyu birilerinden gördüğünüzde nefsiniz isticek korkusuyla bırakmakta istemiyorum ama cidden biriktirsek cok iyi para yapıyor.Sigaradan tiksinmeden sigara bırakılmaz.

Eskiden sigara denen ileti daha önce kullanıyordum . Dört senen oldu birakalı inşallah bir daha başlamam.