Siirt öğrenci şehri mı?

Bir üniversite öğrencisi için Siirt ili sizce nasıl?

hayır bence değil gitmedim ama gidip görmek lazım

Ben siirtliyim,Siirt evliyalar şehri,çok güzeldir.İnsanları çok iyidir ama eğitim için bilmiyorum.

Evet Evliyalar şehri olabilir. Ama Siirt’te okuyan arkadaşlarımdan daha olumlu bir şey duymadım ben.

Hiç güzel değil. Çok küçük bir yer ve hiç aktivite yok.

Eğitim kalitesi iyi olacağını sanmıyorum. Ama gidip görmek gerekir.

SİİRT güzel bir yer diye duydum ama ünversitede çok üst düzey olmadığını tahmin ediyorum ve öyle duydum

Bence değil çünkü gelişmişlik düzeyi bir Marmara veya Ege bölgesi kadar değil, üstelik üniversite kalitesi de çok üst düzeyde değil.

siirt öğrenci şehri demek yanlış olmaz ama doğru da olmaz. öğrenci şehrinde belli kriterler bulunmakta şehrin ortamı alışveriş merkezleri gezilip eğlenilecek mekanlar veya öğrenciler için sunulan imkanlar gibi çeşitli kriterler var. Siir tabi ki güzel şehir ancak öğrencilerin özellikle de üniversite öğrencilerinin isteklerini karşılar mı orası tam bir bilinmezlik.

Daha önce kardeşim Siirt okudu Siirt küçük bir yer ama insanlar çok iyi sadece iletişim derdi biraz var Onun dışında merkezde ise öyle bir sıkıntı yok yani güzel bir üniversite eğitim alabilirsin her şeye Ön yargı ile bakmamak lazım.

Bana siirt kesinlikle öğrenci şehri degildir. ben orayı sevmiyorum.

Bence eğitim için en iyi şehirlerden birisi Eskişehir’dir. Ulaşımı kolay, öğrenciye uygun. Ama Siirt sıradan bir şehir benim gözümde.

Bence bir öğrencin ortamını , sadece ders için değil soysal ve kültürel faliyetler ( Tiyatro , Eğlence ) gibi şeylerde düşünülmeli. Yani Siirt’te bunlar olsa da , biraz eksik o yüzden pek değil.

Türkiye’de bence öğrenci şehri diyebileceğimiz şehir Eskişehir. onun dışındaki şehirlerde güzel üniversiteler olsa bile Eskişehir’i geçemez bence. gitmeden de mutlaka olumsuz yorum yapmayın derim. gittiğinizde sadece gençleri ve öğrencileri göreceksiniz. bunun dışında ve özellikle yaz festivallerine katıldığınız zaman çok daha iyi anlayacaksınız :slight_smile:

Bence değil. Öğrenci şehri olması için kafeler barlar gezilecek piknik yerlerinin olması daha uygun.

valla siirte hiç gitmedim ama para yönünden öyledir ama gezmek için ideal bişehir deil bence