Sık banyo yapmanın faydaları ve zararları nelerdir?

Sık sık banyo yapmak zararlı mıdır ya da faydalı mıdır banyo yapmanın faydaları nelerdir?

Sık banyo yapmak yararlı olabilir. Sık banyo yapmak ter gibi pis kokuların gitmesini sağlar.

Sık banyo yapmanın tek zararı su faturasıdır. Dil baktı yapmak faydalıdır. Çünkü hep temiz kalırız.

Sık banyo yapmanın yararları

• vücuttaki dolaşımının artmasını sağlar .
  • Cilt nemini korur.
  • - Ruh haline olumlu etkisi vardır.
  • Zararları ise ;

• Vücutta egzema gibi hastalıkların üremesine neden olmaktadır
  • Soğuk havalarda yapılan duşlar hasta olmayı tetikleyebilir.
  • Bir kere saçlarınız kurur, çünkü yağlanmasına fırsat vermiyor olursunuz. Saçın da yağa ihtiyacı var, 2 hafta yağlı saçlarla dolaşılmalı demiyorum kesinlikle ama biraz olsun saçın kirlenmesine zaman tanınmalı. Aynı zamanda vücut için de zararlı olabilir, abartılmadan temiz kalmak önemlidir.

Banyo yapmak vücuda faydalıdır ancak hergün olursa zararlı…
    Kısa bir hikaye anlatayım;
    Bir köyün 2 delikanlısı herkes bunlara bakar kuvvetlerine hayran olurlar, ancak hangisi daha güçlü öğrenmek için muhtar köylülere de 1 hafta sonra öğlen salı öğlen vakti er meydanında iki aslan çarpışacak bütün köylü davetlidir,
    birinin babası oğluna bol bol yemek yedirir 1 saat spor yaptırır,
    Diğerinin babası günde 1 yemek yeme hakkın var 10 saat spor yoruldukça terledikçe gelip soğuk suya gir çık neyse böyle devam eder gün gelir iki aslan meydana inecek, bütün köylü bol bol yemek yiyenler yanadır kesin kazanacak diye ancak öyle olmaz fazla yemek yiyen kendini anında yere bırakır tek darbede sırtı yere gelir, derler sen ne yaptın bu oğlana tek darbede yere indirdi, babası baktım çok yemek yediriyor bende bol bol spor yaptırdım soğuk suya soktum günde 1 öğün yemek verdim spor bedene sağlıktır soğuk su dinç tutar yemek yemeyen insan rahat hareket eder der…
    Yani demem oki fok balıkları çok yalnız