Şili yanıyor: gökyüzü kırmızı oldu!

Güney Amerika ülkesi Şili’de Valparaiso bölgesinde ormanlık alanda başlayan yangın, Yaklaşık 400 bin hektar alana yayıldı. Yangın şimdiye kadar 10 haneyi yuttu. 25 bin kişinin yaşadığı bölgede evler boşaltıldı.

Şili cumhurbaşkanı;
“cana geleceğine mala gelsin, evlerinizi terk edin.” dedi
“Evcil hayvanlarınızı da yanınıza alın” Dedi.

En kısa zamanda Yangınların durmasını dilerim.
image">image
image">image

Çok kötü olmuş.
Umarım yetkililer bu yangını en kısa zamanda kontrol altına alırlar.
Facia yaşanmaz umarım . Sadece mal kaybı ile bu yangın atlatılır.

çok doğru demiş evinizi kurtarmak isterken canınızdan olabilirsiniz. en iyisi değerli eşyaları alıp evlerden kaçmak olur. inşallah can kaybı olmaz ne hayvanlar ne de insanlar zarar görmez.

Yangın karşısında durmak zaten doğru değildir. evleri boşaltıp kaçmak en iyisidir doğru söylemiş cana geleceğine mala gelsin mal geri gelir, can geri gelmez.

Orman yangınları gerçekten de birçok canlının hayatını çok olumsuz etkiliyor, dikkatli olunmalı.

Avusturalya’daki yangında her dakika her saat yıl gibi gelmişti dünyanın öbür ucundan acısını bizler hissetmiştik dualarımız hiç can kaybı olmadan ivedilikle söndürülmesinden yana. Dünyamızın ciğerleri yanıyor Allah yardımcımız olsun.

Çok kötü görünüyor gerçekten, 400 bin hektar çok büyük bir alan ayrıca evlere de sıçramış. Umarım bir an önce kontrol altına alınır.

Bence yardım alınmalı başka şehirlerden yada ülkelerden.Sonuçta sadece o ülkenin sorunu değil.Ormanlar hepimizin ortak malları.

2021 felaketleri ile damgayı vurdu. 2020 den kaçarken 2021’e denk gelmek gerçekten çok kötü. Umarım yangını durdurabilirler. Ben burası sayesinde bu haberi gördüm. Gerçekten çok üzüldüm oradaki insanlara ve hayvanlara.

Gerçekten korkunç bir durum umarım can ve mal kaybı yaşanmaz ama ormanlar yanıyor ormanlarda yaşayan canlıların durumu ne olacak acaba umarım en kısa zamanda yangın kontrol altına alınıp söndürülür.

Yangın çok kötü bir durumdur gerçekten önü alınamayan büyük bir felaket adeta, Umarım kısa sürede kontrol sağlanır.

Çok korkunç gerçekten umarım en az tahriple ormanı kurtarırlar ama durum kötü gibi görünüyor.

Başlığı okurken bu kadar kötü olacağını düşünmemiştim Allah sonunu hayırlı eylesin çok kötü olmuş her yer kıp kırmızı çok büyük bir yangın demek ki, Allah ölenlere rahmet kalanlara baş sağlığı versin. Cana geleceğine mala gelsin diyen cumhurbaşkanı da doğru söylemiş ölmekten iyidir yansın eşyalar boşverin.

fotograflar bile durumun ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. O yangının çıkış nedeni acilen bulunmalı ve sorumlular cezalandırılmalı. Hem ormanlık alan hem evler yok oldu. Yazık

Ayyy çok kötü yaaa onca nefes yanıp kül oluyor. Çok üzüldüm inşallah en kısa sürede önüne geçilir.

İlk defa bu kadar feci yangın görüyorum resmen ne var ne yok yanmış kül olmuş, keşke bir yağmur falan yağsa daha kötüye gitmese

Resimler gerçekten içini ürpetti. Çok kötü bir yangın olmuş. İnşallah daha fazla zarar görülmeden bir an önce bunun önüne geçebilirler.

Allah yardımcıları olsun insanların zor durum ormanlar çok acıyorum böyle olmasına