Silivri'de Zincirleme Kaza

E-5 karayolunda 7 araç birbirine girdi. Can kaybı şu anlık yaşanmadığı söyleniyor.

">

Niye dikkat etmezler niye önlemlerini almazlar. Zincir taksalar bu kadar kaymaz heralde. Neyse ki can kaybı olmamış.


Nasıl bir dikkatsizlik bu ya. Çok daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Allah’tan ölen yok.

Böyle havalarda çok dikkat edilmesi gerekiyor. İyiki bir can kaybı yaşanmamış.

Geçmiş olsun, Can kaybı olmaması sevindirici, gerekli önlemler alınmadan yola çıkılmamlı bu hava şartlarında.

Çok geçmiş olsun, umarım kimse yaralanmamıştır, trafikte çok dikkatli olunması lazımdır.

Yağışlı havalarda özellikle dikkat etmeliyiz. Güvenli sürüşün temel şartı görüş mesafesini ve takip mesafesini iyi ayarlamaktır. Fotoğrafta gördüğümüz kazalarda da muhtemelen takip mesafesi ve görüş mesafesi iyi ayarlanmamış olmalı ki bu tarz görüntüleri şu an görmekteyiz. Özellikle karlı havalarda daha yavaş ve dikkatli olmalıyız. Kışa girmeden önce mümkünse kış lastiklerimiz takıp yola çıkmalıyız. Karlı havalarda ya da kar veya don olabileceği tahmin edilen günlerde toplu taşımını tercih etmeliyiz. Fakat maalesef ki şu günlerde pandemi döneminde olduğumuzdan dolayı tercih etmemekte yarar var. Eğer bunlara dikkat etmiyorsak ailemizi çoluğumuzu çocuğumuzu, annemizi, babamızı göz önüne getirip kaza yaptığımızda onların canının ne kadar yanacağını düşünüp yola çıkmalıyız. Düşünmeliyiz ki bu tarz olaylar yaşanmasın aileler üzülmesin. Aynı zamanda kazaların getireceğini can ve mal kayıpları hem cebimize hem psikolojimize zarar verir. Uzun vadeleri maddi manevi bize daha büyük zararlı olabilir. Lütfen güvenli sürün güvende kalın.

Allah’ım daha büyük kazalardan korusun. Bu havalarda çok dikkatli olunması gerekli.

Kötü olmuş baya ama sevindirici olan can kaybı olmaması. Mecbur olmadıkça ne dışarı çıkılmalı ne de araba kullanılmalı.

umarım can kaybı yoktur , cana geleceğine mala gelsin .

Allah yardımcıları olsun karlı memlekette yaşamak ne kadar zormuş be

İnşallah can kaybı yoktur. Karın zorlukları da bunlar maalesef. Umarım daha fazla kaza yaşanmaz bu kış.

can kaybı olmasında ne olursa olsun. yani kazalar kazaları doğurur. normal bir şey zincirleme olması. dikkat edilmesi gereken husus şu 2 aracın yaptığı kazaya 3. kişinin katılmamasıdır. yani can kaybı olsaymış oradaki herkes vicdan azabı ile yaşayacaktı. bu kaldırılamayacak kadar ağır bir olurdu. herkesin çok fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Hava şartlarından kaynaklı olarak kazalara çok müsait oldu yollar. Herkes ekstra dikkat etsin Allah korusun aman can kaybı olmasın dikkatli olsun herkes.

Bu aralar bu tür yağış ve olumsuz şartlar yüzünden trafik sorunları haberlerini oldukça fazla görüyoruz. Umarım canlarına bir şey olmaz. Tedbir almak gerekli fakat bazı yollar gerçekten çok kötü durumda araçlar ilerleyemeyecek hal almış. Kış her ne kadar sakinlik verse de çok fazla olumsuz yanı da var her zaman dikkatli olmak gerekiyor. Gerekli tedbirleri almak şart.

Zeminler çok kaygan aşırı hız yapılmamalı. Çok dikkat edilmeli böyle havalarda.

Böyle havalarda daha dikkatli olmak gerekiyor.Tesellimiz can kaybının olmaması.

önlem alınması gereken bir durum. Allahtan can kaybı olmamış.

Kar yüzünden birçok insan mağdur oldu , herkeze çok geçmiş olsun . Umarım can kaybı olmaz .

Karlı havalarda neden yavaş gidip öndeki araç işe aranıza mesafe koymuyorsunuz anlamadım araçlar kar lastiğinle bile kayıyor lütfen dikkat olalım kazadaki insanlarada geçmiş olsun