Sınava 5 gün kala her gün 12 saat çalışan biri sınavdan full alabilir mi?

Matematik sınavına 5 gün kala hatırlayan birisi her gün 12 saat ders yapsa o sınavdan full alabilir mi ?

Beyni bu kadar zorlamak unutmaya neden olabilir.
Zamanında çalışılsa sınavlara daha iyi olur fakat unutmaz ise ve çok örnek çözerse kişi ,
sınavdan tam puan alabilir. İhtimal dahilinde.

ara vererek çalışırsan hergün verimli olur.yani 2 saat çalışıp 40dk ara vererek kendine plan oluşturursan sınavın iyi geçer.

Ne kadar saat çalışıldığı önemli değil önemli olan çalışmanın ne kadarı verimli olduğu. 12 saat masada otur çalışmaya çalış ama anlama bir işi yaramaz.

Ne kadar verimli çalışıldığıyla alakası var.Bu kadar uzun süre çalışıldığı için,tam not alıcağının garantisi yok.Tam tersine bu kadar uzun süreli ders çalışmak,hata yapmamıza neden olabilir.

Eğer daha önceden temeli varsa olabilir neden olmasın fakat hiç yoksa biraz zor.

Ben son gün bile çalışıp başarılı olduğumu hatırlıyorum. Ama bu Hangi Sınıf matematiği olduğuna bağlı.

Herkeste bu durum değişiklik gösterebilir ne kadar iyi çalıştığına bağlıdır ve çözdüğü sorulara netlerine bağlı önemli olan düzenli ve iyi bir şekilde çalışmak sınavlara

Benim görüşüm temeli olan herkes sınavı son günde olsa fulleyebilir. Ben fizik sınavında geçen sene pandemi yokken sabah 4 de kalkıp okul saatime kadar( sabah 8) çalışıp fullemiştim.Yaparsın yani kasma o kadar. Edit: 11. sınıf fizik sınavı sınıf ortalaması 50nin altındaydı. Çalışmana bağlı yani

Benim görüşüm temeli olan herkes sınavı son günde olsa fulleyebilir. Ben fizik sınavında geçen sene pandemi yokken sabah 4 de kalkıp okul saatime kadar( sabah 8) çalışıp fullemiştim.Yaparsın yani kasma o kadar. Edit: 11. sınıf fizik sınavı sınıf ortalaması 50nin altındaydı. Çalışmana bağlı yani rahat ol

Bende sadece son akşam işe yarıyor birkaç gün önceden kasınca işe yaramıyor. Bazı insanlar son akşam çalışınca unutuyormuş ben unutmuyom pandemi başlamadan önceki son matematik sınavımdaki konuları hala hatırlıyorum. Çok kasma kendini son akşam 8 saat çalıştığım sınavdan 50 aldım. çok çalışınca unuttum çünkü aynı şeyi çok tekrarlıyıp aklında tutmaya çalışırsan makarna olurlar kafanda

Bende sadece son akşam işe yarıyor birkaç gün önceden kasınca işe yaramıyor. Bazı insanlar son akşam çalışınca unutuyormuş ben unutmuyom pandemi başlamadan önceki son matematik sınavımdaki konuları hala hatırlıyorum. Çok kasma kendini son akşam 8 saat çalıştığım sınavdan 50 aldım. çok çalışınca unuttum çünkü aynı şeyi çok tekrarlıyıp aklında tutmaya çalışırsan makarna olurlar kafanda

Alabileceğini düşünüyorum ama bu istekli yada isteksiz çalışmasına bağlı tabiki.

matematik de temeli güçlüyse ve o derse isteği varsa evet vede gerçekten 12 saat çalışıp test vs çözerse ful olmasa bile yine iyi not çeker.

Yapabilen varsa bize de söylesin . Her gün ders çalışmak zorunda kalmamış oluruz.

evet bu olabilir fakat düzenli olarak çalışmak hem daha kalıcı hem de öğrenci için daha kolaydır

Daha önceden konuları biliyorsan evet alabilirsin, moralini bozma sadece derse odaklan arada mola verip kendine ödül vermeyi unutma.(Özellikle havuç suyu, yanında kek mesela.)

Kaç saat çalıştığın değil, aldığın verim önemli. Kişinin kendini strese sokmadan çalışması gerekir.

Bir makinayı gereğinden fazla zorlarsak verim alamadığımız gibi böyle sınav zamanlarında beynimizi gereğinden fazla zorlarsak bildiklerimizi de unutmaya yol açabilir verimli olmaz emekler çöp olabilir o yüzden düzgün ve programlı bir şekilde çalışmak gerekir.

Sınavı fuller ama öğrenme durumu gerçekleşir mi bilinmez. Sınav anında başarılı olur ama sonrasında uçup gider o 12 saat.