Sınava hazırlanırken telefon kullanılmalı mıdır? Sosyal medya ders çalışmaya engel olur mu?

Sınava hazırlanırken telefon kullanılmalı mıdır? Sosyal medya ders çalışmaya engel olur mu?

Bizzat kendimden biliyorum.Telefon kullanmamalısın sosyal medyaya belli bir süre ara vermelisin.

Telefon kullanılmamalıdır. Çünkü telefon veya elektronik aletler hafıza kaybı yaşamamıza neden oluyor öğrendiklerimizi unutabiliriz. Fazlasıyla radyasyon yayıyor ve olumsuz etkiliyor. Ara boşluklarda bile telefon kullanılmamalıdır bütün dikkatinizi ona verirsiniz. Konsantrasyonunuz bozulabilir aklınız orada kalabilir. Kendinize plan ve program çizin o doğrultuda hareket edin. Sosyal medyadan da dersler bitene kadar uzak durun. Akşam yatmadan 1-2 saat önce kafa dağıtmak amacıyla göz atmanız uygun olabilir.

Tuşlu telefon kullanmayı düşünüyorum. Ama aklım telefonda olur mu sürekli diye şüphedeyim.

Bu tamamen kişiye bağlı. Kimisi telefon olsa bile dikkati dağılmaz, kimisi de tamamen ilişkisini kesmeden odaklanamaz.

Sınava çalışırken televondan, bilgisayardan, tabletten uzak durulmalıdır çünkü konsantrasyonu bozuyor

Sosyal medya ders çalışmaya başlı başına engel o yüzden ders çalışmak isteyen insan programını planını yapar ona göre gider

Sosyal medya, dikkat dağınıklığına neden olduğu için elbetteki ders çalışmaya engeldir.

YGS hazırlıklarım sırasında telefonumu tamamen kapatmadım ama LYS hazırlıklarımda kapatmayı düşünüyorum. Kendimi her şeyden soyutlamak ne kadar etkili olur?
Bu seferde strese girmek istemiyorum hiçbir sosyal etkinliğim yok çünkü

Her konuda iyi oluyo internet ama elimize aldığımız an beyin diyo ki şuna da bi bak öyle çalışırsın giriyosun sonra çıkamıyosun o yüzden pek iyi değil.

Telefon tabket televizyon belli saatlerde kıllanılmalı sık kullanıldığında dersleri çalışma sistemini olumsuz etkiler bence

Sosyal medyaya nerede ise hiç bir zaman sizin ders çalılmasıan yardım etmez. Aksine sizi alıkoyarak zihninizi sulandırıp meşgul eder. Dikkat dağınıklığı yapar. Verimli ve etkin bir derecede bunu başarabilen az insan vardır. Teorik ve teknik olarak bakıldığında portatif bir cihaz olan cep telefonları ders çalışma olanağı açısından son derece başarılıdır. Ancak olanak tek başına yeterli değildir. Etkin kullanmaya özen gösterilmelidir.

Kesinlikle sosyal medya ve telefon başarıya engel. Çünkü telefon ve sosyal medya bağımlılık yapan disiplini bozan şeyler bu yüzden sınav döneminde bunlardan uzak durulmalıdır diye düşünüyorum.

Aslında genel kanı engel olur düşüncesini öne çıkarsa’da bir öğrenci planlı ve düzenli çalışıyor ise ufak molalarda sosyal medya ve türevi dinlenme tercihleri kafa dağıtmak için birebirdir.Yani her şey öğrencide bitmektedir.

Bence kesinlikle olur ama iradeli bir kişilik sen eğer sadece gerçekten o aracı ders çalışmak için kullanacağına kendini endeksleri isem kesinlikle sosyal medya ders çalışmak için çok yararlı çok faydalı bir araçtır.

Sınava çalışırken internetten faydalanabilir.İnternette konu anlatan hocalardan ders dinlenebilir. Fakat dikkat dağıtan uygulamalar ya silinmeli ya da sessize alınmalıdır.

Telefon kullanılmalı ama çok abartmamak şartı ile. Günde birkaç saat ders çalışıp günün geri kalanını telefonla geçiriseniz çalıştığınız ders de bir işe yaramaz. Sosyal medyayı çok sık kullanan biri değilim ama insanlar sürekli birbirlerini takip etmekten çoğu şeyden mahrum kalıyorlar. Bence sosyal medya saçma ve gereksizdir.