Sinirli biri ile evlilik sürer mi? (Bölüm 1)

Sinirli bir kişi ile evlilik sürer mi ? Bu evlilik ne kadar sağlıklı yürütülür?

1 Beğeni

Kişiye göre değişir, sakin bir insan sinirli biri ile bir evlilik geçirebilir ama iki bireyde sinirli ise o evlilik sürmeyebilir.

1 Beğeni

Sinirli biri ile sakin biri evlenirse sorun olmaz fakat sinirli biriyle sinirli biri evlenirse bu evlilik de anlaşamamazlık olur.

Sinirli biriyle elbette evlilik sürer. Kişiye zarar vermediği sürece. Yalnız çevreye karşı tutumu iyi değerlendirilip, güzel gözlemler yapılmalıdır. Aksi takdirde kötü sonuçlarının olması da muhtemeldir.

1 Beğeni

evlilik ya da ilişkiler farketmez. İnsanlar bir iletişime girerken sinirlerine hakim olmak zorunda bir insanın diğerinden üstün hiç bir yanı yoktur. Yani özetle sinirli bir yapıya sahip olabilirsin ama o ilişki içinde yumuşamak zorundasın kimse diğerinin öfke krizlerini patlamalarını çekmek zorunda değil senin bağırdığın insan da sana bağırabilir bu kimseyi mutlu etmez ha birde bu kaostan keyif alan insanlar var onları da çıkar hayatından gitsin kesinlikle ruhsal bir problemi var o insanların. Kısaca benim anlayışım sinirliyle bir evlilik sorusu bile çok çaresiz bence. Yahu ne siniri tutacaksın kendini ya. İki taraf sinirliyse zaten olmaz ama bir taraf sinirli öbürü alttan alıyorsa da yazık yani o alttan alana o istemez mi hep sevilsin sayılsın? Mutlu olmak istiyoruz hepimiz insani olarak yaradılışsaldır bu Bi kere kişiye kızıyorsan o kişiyle işin ne? Başkasına kızıyorsan ve gelip yanındakinden çıkarıyorsan da yanındakinin seninle işi ne? Biraz insaniyet fazlasıyla anlayış hoşgörü ve empati gerek.

1 Beğeni

Evlilik değil, karşılıklı bir diyalog bile sürmez. Kimse sinirli bağıran birine tahammül edemez. Bu yüzden sinirli olan biriyle evlilik düşünülemez bile. Kimse her durumda sinirli hal içinde ola kimseyle yaşamak istemez.

1 Beğeni

Sinirli kişinin karşısındaki kişiye göre değişir, eğer sakin ve takmayan bir yapısı varsa sürebilir fakat bu sinir fiziksel şiddete kadar gidiyorsa sağlıklı yürütülemez.

1 Beğeni

Surebilir.bu surdurme ise iki sekilde olur.mecburu sebeplerden(ekonomik ozgurluk,cocuk,) digeri ise gercekten sevdigi icin.sebeplerden.Baktigimiz zaman kisilerin hayat kalitelerinin son derece dusuk ve mutsuz oldugu gorulur

1 Beğeni

hayır sürmez

Belli bir yere kadar sürer. Sinirli biriyle evlendiğiniz zaman her gününüz zehir olacaktır. Bu da evliliğin sonunu hızlı bir şekilde getirir.

1 Beğeni

sinirli bir evlilik kavgalar bağrışmalar ile geçer ama çok süreceğini sanmıyorum.

1 Beğeni

Evlilik bile olmasa her ilişkide en önemli şey huzurdur. Karşı taraf size bunu sağlamıyırsa o ilişkinin ne size ne de hiç kimseye bir yararı olmayacaktır

1 Beğeni

Sinirli kişiyle aralarında kuvvetli bir bağ varsa ve onunla evlenicek kişi sabırlıysa evlilik sürer.

Sanmıyorum bence yürümez ancak peygamber sabrı olan biri lazım. Ancak her halükarda çok yıpratıcı olacaktır.

Sinirli biri ile hayat geçmez. İdare edeyim derken insan susa dua kendi sinir hastası olur. Sinirli biri ile evlenip çocuk yapılırsa bu durum çocuklarında psikolojisini etkiler. Çocuklar anne ve babalarını aynalar.

1 Beğeni

Alttan alınır ama sizi çocuk gibi sürekli azarlıyorsa süremez bence. Ama bu insan enerjinizide çekebilir. Sinirlilşk dozuna bağlı.

1 Beğeni

Ya karşı taraf çok sabırlı olmalı yada iki tarafta birbirlerini çok fazla sevmeli. Bunlar yoksa sürmez. Bu devirde bu tarz evliliklerin sürmesi zor.

1 Beğeni

Kimse kimsenin sinirini öfkesini çekmek zorunda değil, herkes otokontrolünü yapmak zorunda, karşımdaki insan sinirli tavırlar sergilese bende sinirlenirim ve bu kavgaya sebebiyet verir.Yeri geldiğinde alttan alınabilir fakat sürekli bir sinir hali varsa o evliliktende ilişkidende hayır gelmez.

1 Beğeni

Kişinin siniri de neye göre ölçülmesi önemli her insanın bazı değişmezleri var sürekli o değişmezlere dokunulursa sinirleniyorsa bu onun sinirli olduğunu göstermez, zaten evlilikte tek bir duygu ile düşünülecek bir hayat bağı değildir.

1 Beğeni

Asla sürmez.Hatta mümkünse sinirli kişilerle evlenmeyin bos yere zaman kaybı.Boşanmak isterseniz dahi bu tur insanlarin sizi öldürme ihtimali dahi olabilir.Her gün haberlerde görüyoruz

1 Beğeni