Sır tutmak için ne gibi özelliklere sahip olmak gerekir?

Sır tutmak için ne gibi özelliklere sahip olmak gerekiyor?

Ağzını sıkı tutmak yeterli,bir özellik gerektirmiyor bence🙂 Arkadaş veya bir yakınının sırrını kimseye söylememek gerekir, o kişi sana güvenmiş ve sırrını vermiş.Bu zamanda sır saklayan bir arkadaş bulmak zor en iyisi kimseye sırrını verme,kendinde kalsın.insanın en iyi arkadaşı kendisidir…

Tabiki dürüst, ahlaklı, değer veren bir insan olmamız gerekir, bu sadece bu konu için değil tüm konularda bu karakteristik özelliklerimizi korumamız gerekir bence ve ayrıca bu insan olmanın eşrefi mahlukan olmanın bir gerekçesidir.

Sadık olmak lazım, ağzı sıkı olmak lazım yani boş boğaz olmamak lazım.

saf olmuyacaksin me derlerse dersin vermiyceksin sirri sir cunku

Sır tutmak için biraz ketum olmak garekir. Çok konuşan birisinin sır tutabileceğine inanmıyorum. Ne kadar iyi niyetli olsa da konuşma arasında ağzından kaçırabilir. Bu yüzden ketum insanlar daha iyi bir tutarlar.

Sır tutmak için dürüst ve güvenilir bir insan olmak gerekir ,her şeyden önce verilen sözleri tutmamız gerekir , karşımızdaki insan bizden rica ediyorsa sırrını tutmamızı onu yaymamalıyız. Bu bir kişilik meselesidir.

Sır tutmak için öncelikle kişi güvenilir olacak hiç şüphe edilmeyecek bir kişiliğe sahip olması gerekmektedir.

Sır tutup tutmamak aslında kişilik ve karakterle alakalı bir durum . Sır tutulması için belli kriterler yok . Kişi sırrı saklayamıyorsa zaten her şekilde birilerine ulaştırmayı başarır. Ama güvenilir olmak ayrı bir durum. Kendinden başkasına insanoğlu kolay kolay güvenemez bu yüzden sır söylenirken de en güvendiğimiz kişi veya kişilere söyleriz. Söylediğimiz kişilerin başkalarına söylemeyeceği kesin değil ama biz yine de güvenerek söyleriz. Sır tutmak dost olmanın bir gereğidir. Kişi nasıl ki başkasının kendisiyle ilgili bir özelliğini, durumunu, sırrını bilmesini istemiyorsa aynı şekilde başkasının sırrını götürüp getirmemesini bilmelidir.

Çok büyük özelliklere sahip olmanın manası yok. Sadece bir duruşun olacak. Ya dürüstlük duruşu ya da yanar dönerlik duruşu. Yanar döner olursan zaten seni bir süre sonra tanıyanlar bırak sır vermeyi selam bile vermez. Ama tam tersi bir dürüstlük gibi özelliğin olursa bırak sır vermeyi, sıradan daha fazlasını verir. Dost olursun kardeş olursun.

Sır tutmayı herkes beceremez. Nedeni nedir bilinmiyor. Herhalde boş boğazliktandir. Sır tutmak için güvenilir olman gerekiyor.

Sır sadece kendisinin bileceği başkasına söylememesi gereken bir durumdur. Sır tutmak için kendisine güveni olmalı. Sabırlı olmalıdır. Eğer başkasına söylersen sır olmaktan çıkar.

oncelıkle dedıkodu bırı olmamamız gerekıyor yanı dısarıya bılgı sızdırmamamız gerek.

Ketum ve sabırlı olmak, verilen sırrın bize edilen bir emanet olduğu fikriyle hareket etmek gerekmektedir.

Sır aslında 2 kişinin bile bilmemesi sadece tek kişinin içinde saklamasıdır ama artık insanlar 2 ve ya daha fazlaya sır tutuğunu düşünmektedir. Eğer sırı iyi bir şekilde tutmak istiyorsan sen hariç kimse bilmemeli.

Güvenilir insan olman ,dedikoducu olmaman ve çok meraklı olmaman gerek bence .

bence karşıdaki insana olan güven en önemlisi birisine güvenip sevdiğinizde o insana karşı Bi sorumluluk hissi uyanır ve sırlarını tutmak isteyebilirsiniz

Sır tutmak tabiki çok önemlidir. Boşuna dememişler ağzını sıkı tut ve yerin kulağı vardır diyerek. Size bir sır verilmiş ise, onu ölene kadar tutmak gerekir ve sonuna kadar saklamalı, ağzını sıkı tutmalı ve kimseye bahsetmemek gerekir.

sır tutmak için sıkı bir ağıza sahip olmak gerekir başka bişey gerekmez bir insan size bişey anlatıyorsa ve bu bilgi onu zorda bırakacak bişeyse bunu kesinlikle insan üçüncü bir kişi ile paylaşmamalıdır.