Sirke İçerek Zayıflamak Olur mu? Günde Ne Kadar İçilir? Zararı Nedir?

Sirke İçerek Zayıflama Yarıyormu? Günde Ne Kadar İçilir? Zararı Nedir ?

Evet sirkenin zayıflamaya katkısı var. Özellikle elma sirkesi hem düşük kalorisinden dolayı hemde içinde bulundurduğu asetik özelliklerden dolayı zayıflamaya katkıda bulundurur. Sabahları aç karnına bir bardak ılık suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi yeterli bir ölçüdür. Yalnız aşırıya kaçınılmaması gerekmektedir, içinde bulundurduğu güçlü asit miğde delinemsine neden olabilir.

Elma sirkesi sindirimi çalıştırdığı için zayıflamaya katkısı vardır. Sabahları aç karnına ılık suya bir kapak sirke koyulur ekşi olduğu için bal katılıp içilebilir.

Metabolizmanın çalışmasını sağlıyor. Suyla karıştırılarak içiliyor diye biliyorum.

Yaz kızım geliyo formül yarım bardak sirke yarım limon 1 kaşık karbonat içine biraz da baharat misss acaip bişey oldu ama ne: sakın deneme böyle bişey.:

Sağlığa sonsuz faydası olan sirkenin sindirimi kolaylaştırdığı için zayıflamaya katkısı vardır. Sirkeli su içerek zayıflamak mümkündür.

Show Anahaberde çıkmıştı birkaç gün önce. Aşırı kullanıldığı takdirde mide yanmasına ve delinmesine neden olabiliyormuş. Yaklaşık diyet ve sporla 1 ayda fazladan 1 kilogram vermenizi sağlar.

Sirke zayıflatır evet her gün bir su bardağı yeterli fazlası zarar mideyi deler

Sirke ağır bir içiçek zayıflatır her gün 3 şat içsen yeter senin için.

Sirkenin zayıflama yararı var (özelliklede elma sirkesinin) ancak midenizin ekşimesine neden olabilir.

Sirkenin zayıflamaya yararları var ancak az miktarda ve doğal olanlar kullanılmalı çünkü ileri derecelerde mide delinmesine neden olmaktadır.

sabahları bir bardak suyun içerisine bir çay kaşığı elma sirkesi aç karnına içildiği zaman zayıflatma etkisini görebilirsiniz. deneyen biri olarak faydasını görmüşüm…:slight_smile:

Mide veya bağırsak rahatsızlıklarınız yoksa çok uzun süre içmemek şartıyla içme suyunuza birkaç yudum ekleyip tüketirseniz yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

Steroid dediğimiz vücuda zarar veren ilaçların dışında, yağ yakan takviyeler yok diyebiliriz. Sirke, gerçek yeşil çay gibi içecekler veya bunlara benzer yiyecekler belki küçük bir ihtimal metabolizmayı hızlandırır, sindirimi kolaylaştırır o kadar. Yağ yakma, kilo verme işi tamamen kalori hesabına dayanmaktadır. Günlük yaktığınız kaloriden az sayıda kalori alırsanız kilo verirsiniz. Yaktığınız kaloriden fazlasını aldığınızda, isterseniz bir şişe sirke bitirin bir faydası olmayacaktır. Kesin yararlı veya kesin zararlı diyemeyeceğim malesef. Bununla ilgili kesin bir araştırma yok. Fakat zayıflamaya yaramayacağı çok açık.

Sirkeyi suyla karıştırarak günde bir veya iki bardak içmek zayıflamaya yardımcı olur.