Sivilce tedavisi evde nasıl yapılır?

Örneklerle açıklar mısınız?

Sivilcelerim için diş macunu sürerim. Diş macunu o yeri kurutur . Evde kil var onu da arada bir kullanırım. Sivilcelere çok dokunulması o sivilcenin iltihabını dağıtır ve diğer yerlere de iltihap bulaşır. Onun için çok dokunmamamız lazım. Sabunla temizlemek de iyi gelir. Aslında sivilceleri yüzümüzde biriken kirlerden de oluyor bazen. Yüzümüzü sürekli yıkarsak sivilceleri biraz azaltabiliriz.

Sivilce tedavisinde yağsız gıdalarla beslenme ve bol su içme çok önemli, sivilceleri azaltır. Bunun dışında evde yapabileceğiniz maskeleri kullanabilirsiniz. maya maskesi sivilceleri ve lekeleri gidermekte çok etkili. Yarım paket yaş mayaya krem kıvamına gelene kadar cildiniz kuruysa süt, yağlıysa limon suyu ekleyin yüzünüze sürüp kırk dakika bekletin, ılık suyla durulayın. Haftada iki kere yaparsanız bir aya kadar cildi pürüzsüz yapıyor. Tavsiyelerim bu kadar.

ben sivilce için eğer ki hiç bir şeyim yoksa evde diş macunu sürüyorum ertesi güne iniyor

sivilce öncelikli olarak sıkmamak gerekir . Cilt yağlı ise eğer yağlı yiyeceklerden uzak durmak gerekir . Cips abur cubur tipi yiyecekkerden uzak durmak gerekir . Yaş maya yada karbonat maskesi sivilcilere iyi gelebilir.

Diş macunu surerim fayda etmezse aloa vera bitkisinin icindeli jelimsi sıvıyı sürerim

evde yapıldıgında pek etkili olmuyor. Limon,salatalık,kil maskesi, hazır alınan maskeler aklına gelebilecek herşeyi denedim ama son olarak çareyi yine doktorda buldum

Camur maskesi cok faydali oluyor tavsiye edebilirim

Cilt her zaman yağdan arındırılmalı ve yıkanmalı, matlaştırıcı tonikler kullanılmalı, ben sivilcelerim için her gece uyumadan çay ağacı yağı sürüyorum ve çok etkisini gördüm, tabi bu süreçte yemeklere çok diikat edilmeli, yağlı yiyecekler yenilmemeli.

En güzel yöntem kil maskesidir daha sonra ise tarçın kahve bal karışımı.

Sivilceler için limon en bilindik ve işe yarayan besindir,1 yemek kaşığı limona 1 yemek kasığı yogurt konularak yuze sürülür ve kuruyana kadar bekletilir,haftada 2 defa yapmak sivilcelerin yok olması için yeterli olacaktır.