Sivilceye tentürdiyot iyi gelir mi?

Sivilceler çok kötü bir görüntüye yol açıyor. Bunlardan kurtulmak için tentürdiyot sürülüyormuş. Sizce işe yarar mı? Deneyen var mı?

Aşırı çıkan sivilceler için doktora cilt muayenesi yaptırıp gerekli ilaç tedavisi görerek çözüm bulmak mümkün. Tentürdiyot ile sivilce tedavisi bağlamını hiç kuramadım. İlk defa burda tanık oluyorum.

Ben yüz pudrası kullanmıştım(kokulu) sivilceleri solduruyor.

Tentürdiyot iyi gelmez. Elma sirkesi daha iyi gelir ve doğal olduğu için yan etki olmaz.

Hayır tentürdiyot un sivilceyle hiç bir alakası yok.Tedavi etmez, kremleri var sivilceyi kurutarak zamanla yok olmasını sağlar.

İlk defa duydum sivilceye tentürdiyot cidden ilk defa duydum yüzüne limon süreni hatta pudra ile karıştırıp süreni bile duydum gördüm ama tentürdiyot ilk defa duydum faydası vardır belki ben bilmiyorumdur ama her söylenen üzerine kullanmak iyi değil iyice araştırmak lazım.

Bence sağlıklı bir yöntem olmayabilir. Bunun yerine aile hekimine gidilerek ilaç yazdırmak daha sağlıklı olacaktır.

Evet mikrobu öldürür ama iz kalması konusunda bir yarar sağlayacağını sanmıyorum,sivilce çağımızın hastalıgı

İyi gelmez ne de olsa sivilce çoğunlukla hatta hepsi yüzde çıkıyor. Bu yüzden sağlıklı olmaz.

Tentürdiyot iyi gelmez bu ilaç yaralar için kullanılan bir ilaç olup yüze sürülmesi durumunda tahriş edebilir. Bunun yerine elma sirkesi veya salata süzme yoğurt kullanabilirsin.

Tentürdiyot yaralara derilere uygulanır. Cilde sivilceler için uygulanmaz. Sivilcelere iyi gelen Oksijen suyu, ve eczanedeki ilaçlardır. Doğal yöntemler ile evdeki bitkiler, sabunlar ile tedavi edilir.

İyi geldiğini sanmıyorum ilk defa duydum. Ben karbonat ve yoğurt kullanıyorum, cildimi sürekli yıkıyorum ve yağ oluşmasını engelliyorum.

Ay ilk defa duydum dış macunu kükürt sabun falan duymuştumda tentürdiyot ilk defa duyuyorum ama bence iyi gelmez diye rahmin ediyorum o daha çok açık yaralar mikrop kapmasın die uygulanır

hic duymadim riske atma cildiyeye git o daha dogru ilaci verir

tendurdiyotu hic duymadim. Cildiyeye gidersen kortizonlu kremler yaziolar ama sen kortizonlu ilac kullanmak istemedigini solersen belki farkli bir krem yazabilr sana kortizonlu kremler iyi degil .
Sivilcelerini kurutmasi icin kil maskesi kullanmalisin. Oncelikle bi peelingle cildini temizle ardindan kil maskesi yap en son da varsa hakiki gul suyu ile dezanfekte et yoksa da tonik ile dezanfekte et zamanla sivilcelerin azalicaktir haftada bir yaparsan etkisini gorursun sivilcen azaldikca 2 haftada bir yapmaya basla canm. Estetisyenm bu arada…

Kurutur

• - evet

• Sivilcelerin kuruyup, yok olmasını istiyorsan limon suyu sürebilirsin. Sivilceler, dolu, kırmızı ise dermatolojiye gitmeni öneririm.

Tentürdiyot yara temizliği adına kullanılan tıbbi bir üründür sivilce gibi kapalı bir yara türüne sürülmesi bir işe yaramaz.Sivilceye iyi gelecek şeylerin başında sirke ve aspirin alkol karışımıdır bunlar sivilceyi kurutur.Ama en etkili yöntem cildiye doktoruna başvurup kan tahlilinden sonra yazılacak antibiyotik tedavisidir.Kesin ve kısa süreli en net çözüm budur.

bilmem belki iyi gelir inşallah bende de var

İlk defa duyuyorum ama böyle yollara gidilmektense doktora başvurulursa daha iyi olur hem daha sağlıklı hem daha güvenli.