Sivrineklerden kurtulmak için doğal yöntemler nelerdir?

Yazları sivrisineklerden kurtulmak için doğal yöntemler nelerdir?

Limon otu yağı kullanın işe yarar ama ilacın yerini tutmaz hiçbir zaman.

Dogal yontem olarak sarimsak soyleniyor ama hic denemedim ne kadar dogru bilmiyorum.

Muz kabuğunu buzdolabında saklayıp muzun iç kısmını sivrisineğin soktuğu yere sürerseniz bir süre sonra ısırdığı yerin kaşıntısı ve hissi azalır.

Sivrisinekler hedef saptamak için vücudumuzdan salınan karbondioksiti takip ederler. Açık renk giysiler koyu renklere oranla karbondioksiti daha az tuttuğundan sivrisinekleri daha az çekecektir. (Açık renkli kıyafet giymelisin uyurken)

Sinek ilacı olur ateş dumanı yakarsın o sinekleri kaçırtır

Yarım limona batırılmış karanfil uzaklaştırıyor. Alternatif olarak pet şişeden tuzak yapabilirsin.

Odamda bir ara çin yağı şişesi bulunuyordu. Dibinde çok az kalmıştı ve bitmiş diye ağzını kapatmamıştım. Onun kokusu odama sinmişti belli bir süre. O sürede çok az sivrisinek geldi odama. Normalde çok geliyor, her gece kulağımın yanına yaklaşıp uykumu bölüyor namussuzlar :joy:

Doğal bir şey denemedim ama sinekliği eğer takmadıysanız tercih edin gerçekten çok işe yarıyor. Doğal şeyler denemenize gerek kalmayacaktır:slight_smile:

Seffaf buz dolabı posetıne su doldurup evın yuksek bır yerıne asmak cok sacma bır yontem olsada cıdden cok etkılı bır yontem koylerde bu yontem cok kullanılır

Ben yanık kokusunun onları kaçırdığını duymuştum. Denemedim ama deneyen arkadaşlarım kaçtıklarını söylediler.

Koyu renk kiyafetlere daha fazla sivrisinek gelirmiş ,açık renk giyilmeli.Ter kokusu ve ayak kokusu fazla olanlara gelirmiş,düş alinmali,fesleğen ve reyhan odada bulundurulmalı ,ada çayında ,limon yağı ,portakal yağı da farklı çözümler arasında .

Sivrisinekler için ilaçlar var birde cam pencere açılmassa girmez.