Sivrisinek öldürmek için geceleri duman arabası gezerdi hatırlıyor musunuz?

Arkadaşlar duman arabası vardı hatırliyor musunuz ? Geceleri sivrisinek öldürmek için yolları duman altında bırakırlardı :joy: biz çoçuklar da o dumanın içine girerdik. Ne güzel çocukluktu ya :joy: şimdi ki çoçuklar oyun oynamasını bile bilmiyor. Hepsi tv ve telefon manyağı olmuş :joy:

hatirliyorum. millet pesinden kosatdi birde. sanirim yaslanmişim

Evet unutulmaz anlardan biri. Sürekli arabanın arkasında koşar o dumanı içimize cekerdik . Çılgın çocuklardık. :slight_smile:

Bizim mahallemizde hala geziyor gece gezer genelde bizde zararli falan demez çocuk aklimizda peşinden kosardik. Şimdi geçtiği zamanlarda penceremi kapatiyorum kimyasal diye. Kayinpederim o ilaclar yüzünden zehirlenmistu zamaninda

Bizim burda hâlâ var :joy: Özellikle Ramazan ayında her akşam gelirdi o araba , ben evin tüm pencerelerini açardım tabi sivrisineklerden kurtulmak için

Evet hala var da işe yarıyor mu tartışılır :blush: hala her yer sivrisinek dolu.

Hatırlıyorum etki etmiyordu ama yinede ilaçlıyorlardı

Bazı yerlerde hala geçiyor sanki özellikle yazlık muhitlerde.

Evet ve biz o dumanda kaybolmak için kosardik çocukluk işte keşke geri gelse bide geçenlerde bir dizide gördüm aklima gelmişti o günde çok güzel günlerdi

Ben çocukken gezerlerdi. Simdi saglik bakanlığı yasakladı. İlaç hava yolu ile hertarafa bulastigi icin kaldirdilar o sistemi

duman değildi ki o bence sinek ilacı. Sinekler dumandan değil ilaçdan ölüyordu

ay evet bide peşinden koşardık ne kadar saçma bırşey :joy::joy:

Hatırlamaz mıyım mahalleli bütün çoluk çocuk peşinden koşardık bir de çok zevkliydi.

Hatırlamaz olur muyum :slight_smile: her akşam kuzenlerimle geçmesini bekler dumanın içinde kaybolurduk. Sonra da büyüklerden azar işitirdik.

:slight_smile: dumanı kovalardık önümüzü görmeden araba bi dursa arkadan toslayacaz. Ben hep elimi ileri doğru tutup koşuyordum bir yere çarpmayım diye :8ball:

Yaz aylarında bizim buralarda hala yapılan bir şey.faydasını bilmiyorum

ilac kulan bence ise yariyor cunlu ama bende yariyor ama

Bizde saat 7 9 arasi gezerlerdi ve anonos yapılırdı kapi pencereleri kapatin diye simdi dusunuyorumda artik eski kadar sivri sinek bile yokk

Ben de hatırlıyorum da o araba hala geziyo bizim buralarda ama geceleri değil öğleden sonra.