Sizce akademik eğitimin temelleri nasıl olmalıdır?

Üniversite sınavlarını atlattığımız şu dönemlerde fazlasıyla bunaldık. sizce akademik eğitimin temelleri nasıl olmalı ? Sistem düzenlenebilir düzeyde mi ?

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedef, “Çagdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak”, toplumsal sistemimiz için nihai amaçtır. Bu hedef doğrultusunda eğitim sistemimizin temel amacı ise bireyi özgürleştirmektir. Bireyin özgürleşmesini engelleyen her şey, eğitim sisteminin gerçek sorunudur.

Öncelikle toplum kurallarına dikkat ederek eğitim verilmelidir. Birey odaklı çalışıp bireyi en iyisi yapana kadar gerekli eğitimi en doğru ve yalın bir şekilde anlatmak gerekir.

Kişilere verilen öğretimden daha önemlisi eğitimdir.Eğitimde görgü kuralları toplumda yapılmaması gerekenler.Öğretimde ise kişi istediği yere gerekli koşullarla gitmesi lazım.

Akademik eğitimin temelleri öğrencilerin becerilerine, isteklerine, ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına göre kurulmalıdır. Öğrenciler becerilerine göre önce sınıflandırılmalı, daha sonra bu becerilerini geliştirmeleri için eğitmenler getirilmelidir.

Öğrencileri zorunlu ogrettimmis gibi davranmayı bırakılmalı biraz özgürlük ve daha bilimsel çalışmalar gerçekleştirmeleri için mantıklı bir şekilde yönlendirmeleri sadece bunu yap şu yapılsın sizden güzel proje bekliyoruz demekle olmaz önce nasıl gelişmesi gerektiğini ogreteceksin

Önce bir yıllar öncesine bakıyorum ,bir de şimdi ki eğitim düzeyine …O kadar çok fark var ki …Bir çok anne baba verilen eğitimden hiç birşey anlamazken ,ufacık bir çocuktan dersi anlaması bekleniyor.Üstün körü anlatılan bir ders var .Akademik eğitim sade ,yalın ve anlaşılır olmalı ki çocuklarımız da eğitimi alırken anlayabilmelidir.

Seviye sistemi gelmeli belirli kriterler konuşmalı o kriteri geçen bir üst seviye eğitim almalı böyle daha verimli ve sağlam temeller ele alınabilecektir.

Türkiye sistemi çatısı altında hiçbirşekilde eğitimde temel yok ve bunun düzeltilmesi çok uzun yıllar alır bence ilk önce bununla ilgilenen kişinin değişmesi lazım sonra herkesin ilkokul düzeyinden eğitimine el atılmalıdır. Sonucta herkesin kendine ait bir yeteneği kesinlikle vardır. Bu yeteneğe yönlendirilip ordan akedemik eğitimini kuvvetlendirebiliriz.

bence akedemik egitim her insanın istedigi alan gibi yerler yerler olmalıdır