Sizce başarabilir miyim?

Lütfen geçiştirerek cevap vermeyin.

İstediğim bölüm ayt den 273
Sizce kalan zamanda neler yapabilirim?
diploma notu: 65,22
Netlerim ise şöyle;
TYT
Türkçe:22
Sosyal:8-9
Matematik:2

AYT
Matematik:0
Edebiyat:6
Tarih:3
Coğrafya:2

Başaramam diye düşünürsen başta kaybedersin. Netlerin kötü değil, az bir zaman var bu zamanda bildiğin konular üzerine yoğunlaşman lazım. Günlük en az 1 deneme çözmeni tavsiye ederim. Bol bol soru çöz. Özellikle çıkmış soruları çözersen daha iyi olur. Panik yapma başarırsın inşallah.:blush:

Bence zaman kısıtlı olduğu için eksik konulardan önemli olanları tamamlayıp. Sürekli test çözebilirsiniz. Ayrıca zaman sıkıntısı çekmemek için deneme çözülebilir. Deneme çözülürken süre tutulursa çok faydası olur. Türkçe için paragraf soruları çözülebilir. Paragraf sorularının puan getirisi çok oluyor. Matematik için yapılabilecek pek birşey yok önemli ve bitirilebilecek konular bitirilmeli.

başaracağına inanıyorsan zaten başaracaksın umarım.Bence başarabilirsin.Amabiraz daha çok test veya denemeler cözerek net sayısını arttırabilirsin.

Kardeşim başara bilirsin biraz daha sayısal dan ve edebiyattan yapsan çok güzel olur sıkı 2 ay çalışsan emin ol 300 bile ala bilirsin başaramıyacağım diye düşünme kendi ufkunu kendin belirle. Azim herşeyin üstesinden gelir merak etme sen.

Beylerine bakılırsa matematiğe biraz daha yogunlasman gerekiyor ,ancak daha baştan basaramam dersen kendini bu şekilde motive edemezsin. Hedefin hep daha yüksek olsun ve her zaman elinden gelenin daha fazlasıni yapmaya çalış.

273 puan pekte zor değil. Çalışmaya başlamadan önce başaracağına inan. Çünkü çalışmak başarmanın yarısıdır. Daima bunu aklında tut. Matematik netleriniz pek iyi değil anladığım kadarıyla. Matematiğe ağırlık vermenizi öneririm. Sözel derslerde oldukça basittir. Bu derslerden aldığınız önemli notları evin her köşesine yapıştırabilirsiniz mesela. Geçerken okumuş olursunuz. :slight_smile: Böylece aklınızda kalacaktır. Dersi ders gibi çalışmayın. Biraz daha keyifli hale getirin. Bununla ilgili videolar da izleyebilirsiniz. Ama ne olursa olsun önce kendinize inanın lütfen.

Daha çok çalışman gerekiyor. Azimli olmalısın. Sınava az bir süre kaldı. Eğer bir şey için yeterince çabalarsan yapamayacağın hiçbir şey yok.

Zamanın kısıtlı, sınava az kaldı. Bu kısa zamanı biraz daha iyi değerlendirip günlük çözmen gereken soru hedeflerinin üstüne çıkarsan başaracaksın.

Basarman zor görünüyor ama bir sonraki seneye çalışarak daha fazla özen gosterirsen basaramayacagin hiç bir şey yoktur.

Elbette sen istedikten sonra başarabilirsin kardeşim. Seninde farkında olduğun üzere sınava az kaldı son zamanlarını stres olmadan kendini bunalıma sokmadan geçir. daha çok çalışman gerekiyor elbette bunun yanında ayrıca anlayarak çalışman gerekiyor. Şimdiden başarılar.

İnşallah başarırsın Allah yardım etsin bütün öğrencilere

Bence Bence başarabilirsin biraz daha dikkatli olursan sınavda heyecan yapmazsan son zamanlarını çok iyi değerlendirir sen yapabilirsin

Başarabilirsin bence , mesela başarabilir miyim deme Başaracağım de. Çünki başarabilir miyim diye ikilemde kaldığın zaman o etkili oluyor gerçekten. Moral çok önemli kafana başarabileceğini sokman lazım

Sen böyle düşünürsen hiç başaramasın çalışıp herşey bittikten sonra bunları düşünmen lazım sen şuan okul okuyumda neresi olursa olsun modundasın yanlış tek tavsiyem çalış

Matematikte 3-5 daha yaparsan başarırsın kolaylıkla diye düşünüyorum zaten 210-215 alman yetecektir diploma puanıyla

Önemli olan başaracagını düşünerek düzenli veman ayırarak düzgün bir eğitim programı ve eksikliğini düşündüğün konular üzerinde yogünlaşarak iyi olduğun konulardan da tesler cözerek soru ve cevaplarını kontrol ederek ve farklı yayinlardan farklı sorular cözerek kısa zamanda cok büyük başarılar elde edersin.