Sizce başka ırklar neden bizleri sevmiyorlar?

Neden başka ırklar Türkleri sevmiyorlar bu konu hakkında düşünceleriniz nedir?

Irk kelimesinden ziyade millet ibaresini kullanmak daha doğru olacaktır. Dünya tarihine bakıldığında Türkler savaşçı bir millettir. Savaşçı olan milletler dünya tarihinde pek sevilmez. Yönettiğini başka milletlere hoşgörülü davranırsa da bir çekememezlik olacaktır. Yardımsever ve hoşgörülü bir millet olsak da savaşçı yanımız daha ağır basar. Ayrıca ırkçılıkta da milliyetçilikse de biz ve onlar söylemi ağır basar. Genelde biz olmayan pek sevilmez. Hatta zenefobyanın temelinde de bu vardır. Yabancı düşmanlığı doğuran bir durumdur. Bu tür düşünen kişiler ve topluluklar kendilerinşn sahip olduğu fiziksel ve davranışsal özellikleri aşırı benimserler. Örneğin Adolf Hitler Yeşil gözlü ve sarı saçlı kimselerin Safran Alman olduğunu iddia eder.

Türk’ün Türk,ten başka dostu yok derler. Türkler Osmanlı’dan günümüze gelen şanlı bir tarihe sahip .Üç kıtaya hükmetmiş bir tarihimiz var ve geçmişte Türklerden yenilgi almış birçok ırkın düsmanligini kazanıyoruz .Müslüman bir toplum olusumuzunda bu konuda payı var diye düşünüyorum.

yetiştirilme, tarzı, yaşam ,tarzları kültürel farklılık bunların hepsi çıkıyor ortaya bunlardan dolayı sevmeme oluşuyor.

Sevmemelerinin en başında biz Türklerin müslüman olması ve güçlü bir birliğimiz sayesinde Türklerin her şeyin üstesinden gelebileceğinden diğer milletler bizleri pek sevmezler.

Bu şehir efsanesidir. Başka ırklarda da bizdeki gibi aşırı milliyetçi kitleler vardır. Belki onlar için bu söylenebilir. Ama bu konuda genelleme yapmak yanlıştır.

Bence böyle bir durum yok. Olmamalı. Irkçılık bence çok ilkel bir anlayış. İnsan olmak herşeyin üzerinde olmalı.

Başka ırklar dediğin kafir bir ırksa zaten müslüman olan bir ırkı asla sevmez fakat müslüman oluğ türkleri sevmeyem ırklar yani araplar türklere olan düşmanlıkları türklerin onların coğrafyasında hüküm sürdükleri ve son zamanlarda amerika yandaşları oldukları içindir.Yani müslüman ırklar türkleri sever kafir ırklarsa türklerden nefret ederler.

Yapı meselesi, çekememe meselesi. Türkleri, Müslümanları sevmeyen bir çok millet var. Geçmiş durumlardan dolayı mıdır? Bilinmez ama sevmemeleri sorun değil.

Bizde onları sevmiyoruz çünkü ondan her şey karşılıklı

Hepsinden farklı olduğumuz müslüman olduğumuz mazlumun yaninda zalime karşı olduğumuz için sevilmiyoruz.

Çünkü farklı tanıtıkları için farklı ülkelerde bizi tanımıyorı ama tanıdıktan sonra ırkçılık kalkıyor samimyet oluyor

çekemediklerinden Herşey Türkiyede Mevcut Oldugundan Kendi Ülkelerinde Olmadıgı için Bizim Ülkemizde Çogunlukla Onlar Kadar Irk Sevme Sorunu Oldugunu Düşünmüyorum

Bizlere kafa tutmaya yeltenen dedelerinin sonlarını bilmedikleri için olabilir onlar elbet bir gün anlarlar.

Çünkü Türkler’i yobaz ve cahil olarak görüyorlar…Olabilirler.Bide önceden yaptığımız savaşları bildikleri için olabilir…
Türkler’in gücünü bildikler için…

Çünkü müslüman ülkeler her zaman diğer dinlere göre farklı olmuştur bu da müslüman kişilerin diğer ülkelerce sebepsiz bir şekilde dışlanmasını sağlamıştır.
Aslına bakılırsa bu iyi bir şey değildir ancak insanları anlamak zordur.

hep meyve veren ağaç taşlanır bizim ülkemizi çekemiyorlar başarı birlik gözü pek vatanı için ölümü göze alacak kadar gözü pek milletiz

Bizi sevmediklerini nerden çıkardın, bu göreceli birşey bence ama bazı ülkeler sevmiyor çünkü onlara rakip oluyoruz ayrıca sırf müslüman olduğumuz için bile sevmeyen ülkeler var örneğin israil gibi ama bence genel olarak rakip olduğumuz için sevmiyorlar, ülkemiz geliştikçe kıskanıyorlar ve farklı oyunlar oynamaya başlıyorlar fakat başarılı olamıyorlar ve olamayacaklar çünkü biz birlik ve beraberliğimizin bütünlüğünü koruyoruz.

Müslüman olmak bunun en büyük etkenidir.Kimseye boyun eğmediğimiz için rakip olarak görürler ve nefretle karşılarlar.

Yaşam tarzları,kültürel farklılıklarından dolayı ayrım yapa biliyorlar. Bizi sevmeyen ülkeler genelde bizleri sevmez onlara rakip olduğumuz için ama bir çok seven yabancı ülkelerde var tabiki.