Sizce bir aile için ideal çocuk sayısı kaç?

Çocuklar evimizin neşe kaynağı, sizce ideal çocuk sayısı kaç?

Bence en ideal çocuk sayısının 2 olduğunu düşünüyorum. Çünkü günümüz şartları zor olduğundan bakmak zor oluyor.

Çekirdek standart bir aile için tek çocuk ideal olur. Zamanla ailenin maddi durumu el verirse çocuk yalnız kalmamak adına bu sayı ikiye çıkartılır.

Bence ideal sayı ikidir. Aralarında da en fazla üç yaş fark olursa tadından yenmez. Birinci çocuğum var çok şükür, inşallah ikinci de nasip olur.

Bence bir aile için ideal çocuk sayısı 2’dir. Ne fazla ne az. Hem yanlız olmazlar hem de fazla.

Bence bu zamanda bir aile için ideal çocuk sayısı 2 olmalıdır

@captan84#52463 3 veya 4 dür benim düşüncem.

Bu yalnızca o ailenin bilebileceği bir sayıdır. Ancak genel olarak baktığımızda söyleyebiliriz ki aileler bakabilecekleri kadar çocuk sahibi olmalıdır. Çünkü bir çocuk yalnızca severek büyütebileceğimiz bir varlık değildir. Maneviyatın yanında oldukça para gerektirir. Bu nedenle ailenin doğum kontrol konusunda bilinçli olması ve bakamayacağı çocuğun sahibi olmaması gerektiğini düşünüyorum.

2 veya 3 geçmişte annelerimiz babalarımız bu sayının üstünde ama şu zaman için en uygun sayı 2 ve 3

Ülkemizde bu kadar sıkıntı kriz var iken yapmamak en iyisi bence.

İnsanların yapacağı çocuklara bile karışan bir ülke olduk en az 3 çocuk gibi ama kimse ailelere evet ben bu desteği veririm demiyor dolayısıyla ideal çocuk sayısı gelirinle alakalı onlara nasıl bir eğitim seviyesi sunabilirsin beklentilerini karşılayabilir misin ile alakalı değerlenip bilinçli çocuk yapmamız lazım başkası istiyor diye değil 5 çocukta yapabilirsin onlara her açıdan yeteceğini düşünüyorsan ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda isen.

Son 10 yıla baktığımızda bu ülkede çocuk dünyaya getirilir mi? Bence büyük bir soru işareti ama normal şartlarda sosyal güvencesi olan ekonomi gücü yüksek olan bir ülkede yaşasak bence ideal çocuk sayısı 2 veya 3 olmalıdır.

kişilerin maddi imkanı ve ne kadar sorumluluk alabilirim diye düşünmesi lazım ondan sonra kaç tane olsun diye düşünmeli.

İdeal çocuk sayısı 1dir.Gelişmiş ülkelerde de 1 çocuk yeterli görülmektedir.

En fazla çocuk sayısı 3 olmalı diye düşünüyorum.İki çocuk 1 yaş arayla 3.cocuk on yaş arayla en ideali bu diye düşünüyorum.

Erkeğin aldığı maaşa göre ve evin kira olup olmadığına göre değişir bence.Şartlar iyi ise 3 tane yapılır yoksa 1 tane yeter :slight_smile:

İdeal çocuk sayısı diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bir aile, her şekilde dünyaya bir birey getirdiğinde ne olursa olsun ayağını yorganına göre uzatmalı ve ona her şekilde yetebilmeli.

Bence Bakabildin kadar çocuk getirilmeli Maddi durumun ise çocuk en fazla 3 tane olmalı Eğer kötü ise sadece 1 ya da 2 olmalı Çünkü çocuklara bakka bildiğin kadar dolmalısın Çünkü onların istekleri olsun ihtiyaçları olsun onu karşıya bileceğin kadar da getirmelisin bunun için en fazla 1 tane ya da 2 tane getirmelisin ben öyle düşünüyorum. bence öyle olması gerekiyor.

bu devirde tek çocuk yeterli bence. hamilelikten itibaren masraflar gitgide artıyor çünkü. durumu iyi olanlar içinse 2. çocuk yeterli bana göre.

Eğer ki çocuğa bakıp onu güzel yetiştiririm diyorsan 2 de olur 3 de hatta 4 de ama bakabilirim demek önemli bunun burasında güzel bir gelecek sunmak gerekir.