Sizce Ekrem İmamoğlu işin ehli mi?

İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu sizce nasıl?

Siyasetten anlıyor mu?

Bana göre işinin ehli falan değil,siyasetten de anlamıyor ve daha dün ortaya çıktı hemen başkan seçildi.Akp nin İstanbul için yaptıkları hemen unutuluverdi,İstanbul daha kötü olacak hissi var içimde nedense.İnşallah hayırlısı olur İstanbul için…

bence bunun cevabını halk zaten verdi işinin ehli olmasa bu kadar fark ile İstanbulumuzun başkanı olmaya halkımız izin vermezdi #herşeyçokgüzelolacak

siyasetten anliyor ama idin ehli olduguna inanmiyorum hdp gibi bir partinin yalakaligini yapiyor ve onlardan oy istiyor

Öyle olmasını umuyorum. Güzel konuşuyor. Umarım dediklerini uygular. Sözünün eri, mert bir adam olduğunu gösterir.

Adam çıktı ve tüm halkı kandırdı. Şimdi İstanbulu’da aldı ve şimdi iş falan yapmayacak İstanbul 10 yıl öncesine geri dönecek halk şikayet etmeye başlayacak. Çünkü o diyecek ki İstanbul’u aldım şimdi AK PARTİYİ nasıl düşürürüm adam sırf bu yüzden İstanbul’u almaya kalktı ve aldı. Sıra AK PARTİNİN yerinde gözü orada işinin ehli bir adam da değil

Ak parti İstanbula bu kadar hizmet etti anlamıyorum üzerine sünger çekildi söylediği sözü inkar eden yalanları bir bir ortaya çıkan birisine İstanbul gibi pırlanta emanet edildi bakalım ne olacak.

Öyle görünüyor ama tam olarak bilemeyiz. Umarım İnce gibi yapmaz.

İşinin ehli olmasaydı bu kadar oyu alamazdı ,kısa süre içerisinde tüm halkın beğenisini ve sevgisini kazandı ve bu zamana kadar vermiş olduğu sözleri tuttuğunu gözlemliyoruz , başarıyı taktir etmek lazım , aynı zamanda eşitlikçi bir insan ayrım yapmıyor bu çok güzel bir yön.

Tabii ki ehli öyle olmasa bunca halk seçmezdi.18 Günde başlattığı hamleler dahi halkın yıllardır beklediği şeylerdendi.Kalan meslek süresinde yapacağı bütün hamlelere olan güvencim ise sonsuz.Böylesine halktan ve halk dilinden anlayan siyasetçiye hasret kalmıştık.

Ekrem imamoğlu eski Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapmış ve hiç bir yapısı bulunmuyor.İstanbul seçimini HDP,İYİ PARTİ,SAADET PARTİSİ VE CHP birleşerek kazanmıştır, zaten halk şimdiden şikayetçi olacak gibi gözüküyor.

Bu sorunun cevabını 5 yıl sonra vermek en doğrusudur ama bir yorum yapmak gerekirse ehil demek tecrübe ve birikim demektir. Kişinin o işin ehli olabilmesi alt kademedeki görevlerini layıkıyla yapmasını izlemekle öğrenilebilir. Genç girişimciler vizyonu ve konuşması ile güven verir ve sonucu işini tamamladıktan sonra kamuoyu ile ölçülür. Ekrem İmamoğlu ve ekibi gelecek yerel seçimler ile daha sağlıklı değerlendirilir. Referans olarak daha önce görev yaptığı kurumlar ele alınmalıdır. İBB başkanlığı için aday olmuş ve kazanmış birisidir ve belli birikimi olmasa bu konuma getirilmez. Bu alanda edinilen başarının devamı için gayretli çalışacaktır ve zamanı gelince ne denli işin ehli olduğunu yaptığı icraatlar ile halka arz edecektir.

Ekrem imamoğlunu bu işi başarabileceğini kimse bilemez bunu zaman gösterecek ama yenilik herzaman iyidir

Ekrem İmamoğlu’nun başarılı ololabilmesiçin birkaç gerekli şey var. Onları yaparsa neden olmasın. Tarih başarısızlık hikayeleri ile dolduğunu kadar başarı hikayeleri ile de dolu. Tecrübesi yok. Ama kimse annesinin karnında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak doğmuyor. Ancak önünde maddi manevi çok engel olacak. Bu da başarısına etki eder tabi.

Beykoz belediye seçimlerinde 31 veya 38 vaatten 2 tanesini yapmış bir vatandaş olarak işin ehli diyebiliriz.