Sizce evlilik kader midir?

Sizce evlilik kader midir ve kaderimizde kim varsa onunla evlenmek zorunda mıyız? Evleneceğimiz insan değişebilir mi? Ve evlilik için atılan adımlar dünya üzerindeki çiftikleri nasıl etkiler? Evlilik konusunda vereceğimiz karar evlenecek olan diğer çiftlerin kaderlerini nasıl etkiler?

Öncelikle evlilik asla bir zorunluluk değil. Kaderi insan kendisi değiştirebilir istemiyorsa istemiyorum der olur biter. Ama Allah karşısına tekrar tekrar çıkarıyorsa vardır bir hayır. Evleneceğimiz insanın değişip değişmeyeceği ona bağlıdır. Ancak bir söz vardır insan 7sinde neyse 70inde de odur diye. Aklıma geldi ve söylemek istedim.

Açıkcası evliliğin herhangi bir kısıtlaması yok. Herkes kesin evlenecek diye bir şey de yok. Ama gerek toplum gerek de aile baskısının altında ezilen bireyler maalesef yanlış evlilikler başlatabilmektedirler. Sonucunda da her iki taraf da hem maddi hemde manevi olarak yıpranıyorlar. Demem o ki evlenmek kesinlikle kader değildir. Doğru vakit geldiğini kendiniz anladığınız o an bence evlenmeye hazırsınız demektir.

Aslında evliliği kendimize en uygun kişiyi bulana kadar düşünmeyiz. Ne zaman tam kendimize uygun birini bulursak içimizde o zaman evlenme isteği ortaya çıkar. Ve o kişi çok önceden bizim kaderimize yazılmıştır. Biz çeşitli yollar ve kişilerden geçerek o kişiyi buluruz.

Evleneceğimiz kişiyi kendimiz belirleriz ve evlenmeye karar veririz. İnsnalar anne ve babasını secemezler fakat evleneceği kişileri secebilirler

Evlilik bizim seçimimizdir çoğu zaman eğer zorla evlendirilmediyseniz kaderiniz değildir. Ama sonradan kaderiniz haline dönüşebilir.

Bence kendi seçimidir.

İnsan kendi kaderini kendi belirler iyide olsa kötüde olsa bir seçim bilmiyorsun ne çıkar karşına kaderindr ne yazıldıysa onu görüyorsun ben mesela çok pişmanım iyi bir evlilik yapamadım ama sesini de çıkartamıyorum kendim seçtim kader diyorsun susuyorsun boşver dert senle gidiyor

Kader evet ama insan beyni olan bir varlık çoğu seçimlerinde kendi sorumlu her konuya kader olarak yaklaşmamalıyız.

Kader ilaki var biz sadece seçim yapıyoruz Allah önüne 2 3 kişi çıkarıyor sevgili kavramını yaşıyoruz o 2 3 kişinin içinden 1 seçip evlilik olayı gerçek oluyor kadarinde her şey yazılıdır

Evet bence evlilik kaderdir

Evlilik kader değil tercih meselesidir , siz kim ile isterseniz onunla evlenirsiniz .